...výrobky, doplňky, inspirace, hračky, knihy, obrazy...

Říjen 2013

Malé šití pro Toníka

26. října 2013 v 7:27 | vrz |  Šití
Vždy když dostaneme nějaké zděděné oblečení, na kterém je nějaký nápis, ráda ho nějak zakryju...nevím proč mě ty nápisy na klučičích kalhotách, mikinách, tričkách tak čílí...tedy pokud to nejsou Beatles, nebo něco podobného:-) ...Už na minulé háčkované čepičce od Aničky se usadil plstěný brouček, ti jsou u našeho dítěte pořád v kurzu. No a auťáky( a busy a jeřáby a mašiny a bagry a traktory) jsou nutnost. Dokonce si synáček vybírá triko, co si vezme na sebe (se šesti autama), přijde mi to nějak brzo, když mu ještě nejsou ani dva roky...ale proč mu neudělat radost?:-)
Laclové gatě jsou z teplákoviny, takže se moc příjemně nosí. A auto má kola i okna i světla, takže obstálo a hned jsou oblíbené nejen díky pohodlnosti.
Brouk je velice jednoduchý. Na hlavince jsem čapku nějak nestihla vyfotit, ale vypadá v ní asi pořád podobně jako v minulé...jen kudrnaté vlásky jsou delší a delší, takže už dost z čepičky lezou:-) Ale ke stříhání se asi jen tak neodhodláme...
(Tohle jsem fotila někdy v únoru...jak to rychle utíká!!!...padá na mě sentiment:-))

A tu mezi stromy uviděli světýlko...(Perníková chaloupka)

24. října 2013 v 6:52 | vrz |  Kalendář 2014
Další do sbírky...již sedmý obrázek, který chystám do kalendáře na příští rok. Tentokrát jsem záměrně nechala větší kus čistě bílý. Komu by to vadilo, může si tam dokreslit cokoli dle svého uvážení, mě přijde takto ilustrace pěkně vyvážená...Hlavní je, co děti vidí před sebou!
Hlavním motivem je pro mě určitě perníková chaloupka...plaňkový plot, křoviny a třeba i dýně dokreslují atmosféru...mírně oprýskaná,ale voňavá a roztomilá...Ježibaba záměrně chybí, každý si představí tu svou! Já mám nejvíc v hlavě tu od Jiřího Trnky, která nám k mému velkému potěšení visí v pokojíku...
Mařenka v obyčejných šatech, samozřejmě bosky.
A Jeníček už přemýšlí, který perníček si uloupne jako první!

(Já osobně bych nejdřív skočila po té dýni, to je teď vedle červené řepy má nejoblíbenější zelenina!)

Kéž bych ten kalendář zvládla dokončit co nejdřív!!! Snažím se!
Mějte pěkné prodloužené volno:-)

Až tě chytím, tak tě sním!(nálepky-sada)

23. října 2013 v 20:25 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Samolepící tapeta je pro mě moc zábavná věc. Dá se stříhat, kombinovat, pokreslit lihovými popisovači. Slouží k rychlému dodekorování pokojíku. A když se obrázek omrzí, jednoduše se dá sloupnout a hodit do koše.(U nás se zatím nepřišlo na to, že se to může neposednými prstíky sloupnout, ale zas to není tak drahá záležitost, aby mi to za tu práci nestálo:-)) Na přání vznikla minisada do pokojíčku. Pejsek, kočička a myška (na židličky a stolek), žlutá, šedá, červená puntíkatá. Pejskovi se ucho trochu leskne...
Snad se budou mamince, ale hlavně klukům líbit...
Koho by zajímalo, co dalšího jsem už s tapetami prováděla, nechť se jukne na celý článek!

Moucha- punkový obraz pro tatínka

22. října 2013 v 19:54 | vrz |  Malba/ Kresba
Představuji Vám svůj nejnovější obraz. Pro mého muže k narozeninám, spolupráce se synáčkem, jáhly, kresba tuší, surové dřevo s nápisy z továrny- bývalého zaměstnání. Taky zlatá barva, bělítko, akrylové malování a použití šablony.
Několik detailů pro lepší představu...Muška kreslena podle fotky skutečné mouchy. Toník si čmárání propiskou, pastelkami a tužkou moc užil.
Jedna z posledních desek z Tomovy staré práce. Moc se mi líbí ty nápisy, hlavně proto, že jsou původní, žádné vyumělkované "jako" atd. To je vidět všude- staré retro hodiny s nápisem, které jsou ale úplnně nové a oprýskané jen jako...
Krása dřevěné desky, nijak moc nepřemalované. Rýhy a poničenost se nedaly použít na klasické malování, ale vyhodit desku by bylo škoda!!! Jsem zvědavá, jak bude dřevo pracovat v průběhu let...
Červené křížky pro evokování náplastí...když vidíte mouchu, plácnete ji plácačkou? Nebo pofoukat bebí??? Žít a nechat žít? Osobně nesnáším komáry (zvlášť to bzučení), ale moucha je mi někdy i sympatická: zvlášť to mnutí si pacičkama:-)
Sedí muška na stěně...našeho obýváku. Vymalovali jsme kvůli ní nově celou stěnu nad sedačkou...snad se jí u nás bude líbit.
Antoníne, velice děkuji za spolupráci!!!

Mějte krásné babí!
Vrz

Další čtení do nepohody

15. října 2013 v 21:15 | vrz |  Kniha na víkend
Nějak se nás ta rýma drží...ne, že bychom to zatrápeně prožívali doma, ale to čtení knížek a kreslení si u stolu s teplým čajem nás asi až do jara nepustí...
Další knížka k prohlédnutí...milovala jsem ji jako malá holčička, objevila jsem jí kde jinde, než v antikvariátu...
Pilné veverky shánějí vše potřebné k přežití dlouhé zimy. Zásoby svědomitě každý den shromažďují v útulné dutině starého dubu. Ale co ten Fousek, proč se jen válí na sluníčku???...pokud Vás zajímá, co veverkám veveřák na svou obhajobu odpoví a jestli to veverkám postačí jako argument, rozhodně si rozklikněte celý článek:-)

Když je rýma, pohádky jsou nejlepší!

9. října 2013 v 10:45 | vrz |  Kniha na víkend
Tak jsme zase nějací nachcípaní. Venku je takové ospalé počasí... tak jsem si řekla, že se s Vámi podělím o krásnou knížku, co jsme si mezi utíráním nosu prohlíželi...
Je o holčičce, kterou na louce zastihne déšť. Postupně schová pod deštník několik kamarádů...(Pokud si chcete knížku celou prohlédnout, rozklikněte si celý článek:-))

Další renovace "kouzelného autobusu"

6. října 2013 v 19:02 | vrz |  Maringotka
Jak už jsem psala, tatínek nás na část soboty "opustil", aby se mohl věnovat jeho slovy "kouzelnému autobusu". Tak se těším z dalších pokroků, i když jsem tentokrát nemohla být u toho. Renovovala se kadibudka, vyměňovala podlaha a dávaly do provozu nová kamna a komín.
Koho to zaujalo, nechť si rozklikne celý článek!

Pro květinu

5. října 2013 v 10:24 | vrz |  Květiny
Tak vyrážíme ven. Je tak hezky! A manžel si užívá sám s novýma kamnama, "čerstvě" natěženým dřevem, novou podlahou, novými nátěry a hlavně v krásné přírodě u maringotky. Nám nezbývá nic jiného, než se s kočárem dokodrcat na náplavku, koupit nějaké květiny(doufám, že slunečnice!) do "kostela" na den díkůvzdání, hodit staré pečivo labutím a zas se odebrat k domovu...
..."bodláky" z nedávných trhů...taková krásná podzimní kytice...zachovala se jen na fotce, ale vydržela 14 dní krásná!
přeju krásnou sobotu i neděli!
Vrz

Maringotka (nikoli pro indiána, ale pro nás!)

3. října 2013 v 10:18 | vrz |  Maringotka
Před měsícem jsme dostali od známých nabídku na koupi pozemku (cca 860m2) v jednom městečku blízko rodného města mého muže (a zároveň v dosažitelné vzdálenosti od Prahy-asi hodina cesty vlakem, a Černošic-asi 20min autem).
A už je to naše! Na pozemku je taky naše maringotka. Pokud by Vás zajímalo, jak to vypadá uvnitř, rozklikněte si celý článek, budu v něm popisovat postupnou proměnu, takové před a po:-) Ale ještě to není úplně hotové, ale s trpělivostí a pílí to třeba do zimy stihneme!

Knoflíkové sponky do vlasů

2. října 2013 v 8:38 | vrz |  Šperky
Pro sestřičku co se ráda čančá a využívá sponky vznikly už před časem knoflíkové. Různé barvy které se snad i dají kombinovat.
Je to celkem piplačka na trpělivost, za lepení vděčím svému milému muži.
Jehly používám k zafixování knoflíku. Vedle sponek vzniklo i pár náušnic.
Umístění na papírek na chviličku zamezí postrácení... U nás v rodině se takhle věčně ztrácely gumičky, ale od té doby, co jsem ostříhaná je jich tu nějak hodně, tak nevím nevím, kdo to měl tehdy na svědomí!:-)
Užívejte sluníčka!
Vrz