...výrobky, doplňky, inspirace, hračky, knihy, obrazy...

Milujeme broučky (Bzz Bzz)

9. září 2013 v 15:15 | vrz |  Šití
Náš Toník se nám zamiloval do seriálu Mrňouskové. Televizi nemáme, ale na dovolené jsme ji párkrát zapli a tam jsme to objevili. Je to trochu zvláštní seriál... pro nejmenší děti, od francouzských tvůrců, ze života hmyzu. Mě osobně se tam moc líbí hlavně interiéry (starý francouzský venkov) a příroda, ve které se seriál odehrává. Samotné příběhy jsou někdy skvělé, jindy nepochopitelné, někdy trochu brutální a někdy moc roztomilé. Ale proč o tom mluvím: abych zamezila věčnému sledování na youtube, vyrobila jsem broučky na hraní...po dlouhé době něco pro naše dítě:)
Zatím čtyři bzz bzz ručně šité z filcu, dozdobené korálky a knoflíky. Šila jsem za pochodu a "dětském provozu", jsou tedy velmi jednoduché, ale Toníkovi se moc líbí a vydrží si s nimi dloouho hrát, z čehož mám velikou radost.
Vážku pouštíme z vysokého gauče, letí na zem. Zvuky dělá jako éro.
Beruška knoflíková nejčastěji leze a lochtá, zatímco včelo/voso/čmelák naráží do nosu, do čela, prostě buc a bum bác.
Z ikea máme hrací kobereček "louku", tam můžou broučci lítat z houby na pařez, nebo dělat cáky cáky v potoce.
Když jsme jeli vlakem na výlet, toník je chtěl všecky s sebou, tak jsem mu ještě rychle spíchla taštičku- domeček ve tvaru jablíčka, do kterého se bzz bzz můžou uklidit hají a vzít kamkoliv s sebou. A když už jsme venku, Toník opravdu bedlivě pozoruje všecky broučky...neustále volá bzz bzzz... mě to často dlouho trvá a pak si všimnu vážky nad rybníčkem u klokanů, much na zábradlí, housenky na cestě, nebo pavouka v křoví:-).
Ještě by to chtělo mouchu a šneka a mravence...no a pomalu se Antonín učí říkat nejen bzz bzz, ale už skoro zvládá housenka(které mimo jiné říká žába a nelze vysvětlit, že to žába není:-)), vosa a vážka.

Omlouvám se za poněkud dětské vyjadřování, ale to prostě teď k této "naučné pomůcce" patří.
Tak já jdu hrát další večerníček...samozřejmě o bzz bzz!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama