...výrobky, doplňky, inspirace, hračky, knihy, obrazy...

Září 2013

Máky ve váze

29. září 2013 v 10:52 | vrz |  Květiny
Máme nová okna. (Ještě nemytá, ale chystám se na ně!)
A svítí sluníčko!
Novou vázičku, skleněnou, zelenou, za 19 korun.
A z trhů sušená květina. Makovice mám nejradši!
Jen kdybych mohla jít ven...

Staré krámy

28. září 2013 v 10:37 | vrz
Zase jednou úlovky z blešího trhu (tentokráte na náplavce, kde je to většinou předražené a přechválené) úchvatné kousky za hubičku. Xylofon a auťáky.
TONKA- značka japonských autíček, o kterých jsme neměli ani tušení, ale jezdí parádně, jsou krásné a jedno bylo za 20 kč (na netu jsme viděli podobná prodávat i za 500!)
Autobus a kabriolet:-) Tyto dva kousky plechové, bez setrvačníku.
Druhé dvě autíčka, tahač a sporťák, kovovo- plastové (ale není to plast dnešní, takový začáteční tužší...) mají setrvačník, ale ne takový jaký známe! Autíčko rozjedeme směrem dopředu a pak musíme zmáčknout malý žlutý knoflík a auto se rozjede neuvěřitelnou rychlostí vpřed. Ale to byste museli vidět v akci!!!

Přijde Vám, že jsou staré hračky vhodné pro děti, nebo by se měly vyhodit (nebo sedět jen na ozdobu na poličce...)?

Cinkátko (do maringotky?)

25. září 2013 v 11:38 | vrz |  Maringotka
Tak jsem zase trochu šila. Z Řecka nám přivezli vedle oslíka ještě zvoneček, mám pro ně docela slabost a zvlášť takové oprýskané kousky:-)
Podle vzoru barevných závěsných slípek jsem vyrobila závěsné koníky.
Dva koníky už jsem ušité měla. Jeden jen tak do ruky pro chlapečka na usínání (a ocásek na šmrdlání místo cedulky)...
A pak modrý koník, který nám visel nad korbičkou pro miminko...byla to snad moje úplně první věc, co jsem kdy ušila (v ruce), proto byla po roce už hrozně potrhaná. Vzpomínky a sentiment ale zvítězily, a tak jsem ho nemohla vyhodit, zašila jsem ho a použila také...bude to alespoň taková vzpomínka na časy dávno minulé (tak dávno to nebylo, ale teď už mi to přijde jako věčnost, kdy byl Toníček miminko).
Každý koník má dvě různě barevné strany. Bylo potřeba ušít ještě alespoň jednoho.

Látky obyčejně nekupuji (na tak malé šití to ani není třeba), ale využívám nechtěný materiál. Volba padla na roztrhané triko a žlutou fleesovou šálu.
Focení na okně je vážně náročná záležitost, když máte pod sebou nenechavé prstíčky:-)
Zrovna se vzbudil z poobědového spánku a byl překvapený, co to tam na okně máme...
Alespoň pořádně vyzkoušel, jak pevně jsem to přišila. Na závěs jsem použila všemožné korálky, které se mi po letech doma nashromáždily. A rolničku na vršek závěsu. Škoda, že nemůžete slyšet, jak krásně ten zvonek cinká, takový celkem výrazný hlubší znělý tón.

Dekorace nejspíš poputuje do našeho nového starého domečku na kolečkách. Šálu(zbylý kus) bych pak ještě ráda využila na nějaký polštář, nebo sedák...

Takové minivyrábění mě moc baví, mohla bych ušít třeba něco nad postýlku...až se vyležíme!

Hrnečku, vař!

24. září 2013 v 18:25 | vrz |  Kalendář 2014
Další "plátek" do kalendáře. Prý děvence kouzelný hrneček darovala kouzelná stařenka, nicméně já jsem nakreslila staříka, těch babiček je všude dost:) A kouzelný dědeček je jinak přece také klasika!
Na tomto obrázku je děvčátko v "pletených šatech" s dlouhými rozpuštěnými vlasy, kouzelný dědeček, mírně sešlý a otrhaný (nepředstavuji si ho jako ze škatulky, možná spíš jako velmi nuzného ale neopilého bezdomovce).
V pletených rukavicích, s puntíkatým šátkem a hrnečkem. Na první pohled obyčejný hrnek.
V levém rohu je detail chaloupky, kde bydlí dcera s matkou. Ta nenápadně dcerku vyhlíží...
A nesmíme opomenout ani kozu, která se schovává za svou "kozopasku" a žmoulá trávu.

Nějak se nám zhoršuje kvalita internetu, všechno pomalu odchází do věčných lovišť...asi bych taky měla jít:-)
Ale teď si neodpustím sdělit Vám novinu! De facto jsme již majiteli malého pozemku s maringotkou, už se moc těším, až se na ní vrhnu a celou jí "zvelebíme!" Tak bych mohla dokumentovat proměnu:) Že by nové téma rubriky: život v maringotce???

Jen nevím, kdy se tam dostaneme, podzim se na nás zdravotně podepsal...tak šátky na krk po vzoru kouzelného dědečka a místo kaše bylinkový čaj!

Oslík z Platanie

20. září 2013 v 6:43 | vrz |  Inspirace
To se s Vámi prostě potřebuji podělit! Náš Antonín dostal od prarodičů malinkého, dřevěného, ručně malovaného (i vyřezávaného) oslíka. Přivezli ho z daleké Platánie, vesničko- městečka v Řecku poblíž města Volos. Je prostě úchvatnej:)
Focen v mojí malé ruce (Toník by ho ještě nezvládl držet na focení, jinak si s ním velmi rád hraje u jídelního stolu).
Díky!
Vrz.

Princeznička na hrášku

19. září 2013 v 21:18 | vrz |  Kalendář 2014
Mám radost, že se mi zatím celkem daří pokračovat v práci na již zmiňovaném pohádkovém kalendáři... Teď pro změnu trochu roztomilejší a nestrašidelný výjev z pohádky o princezně na hrášku...
Malá princezna, v trochu rozcuchanější úpravě (nevím jak vypadáte vy, když se nalézáte v peřinách). V noční košilce s korunkami. Nožky vyzuté ze střevíčků...
K tomu, aby vylezla na přidělenou postel musela použít žebřík.
Docela jsem si vyhrála s různými pokrývkami a druhy matrací, které v zámku vyhrabali a všechny navrstvili na sebe, aby zjistili, která princezna je ta opravdová. Hrášek samozřejmě není vidět, to by si pak mohl každý domyslet, v čem je "zakopaný pes"!
Pozadí si představuji- jak jinak- než hráškově zelené, doplněné růžovou, která k princeznám prostě patří (a postupem času musím přiznat, že i mě se tato barva pomalu začíná líbit- zvlášť takový ten "starorůžový" odstín).

Jak bude ale ve výsledku obrázek barevný je pouze a jen na majiteli kalendáře (pokud se tedy dílo vydaří a dokoná).
Přeji krásné (dnes skoro aprílové)dny!
Vrz

Kalendář pohádkový -shledání

16. září 2013 v 18:20 | vrz |  Kalendář 2014
Tak tu máme další měsíční pohádku do kalendáře. Tentokráte téma Karkulky...
Snaha o nový pohled na věc. Karkulka s babičkou už se dloouho neviděli, proto mají velikou radost ze shledání, ikdyž poněkud jiného, než by si představovaly.
Opět kresba tuší, ve finále originál domaluji akvarelem, naskenovaný obrázek bude součástí kalendáře na rok 2014. Originál bude také k mání, nejspíš na fleru.
I v tmavých útrobách vlkova břicha může být útulno, když se účastníci mají rádi, bábovka je bonus- svačinka ve tmě?
Vlk si také pochutnal, teď spokojeně "tráví" a chrápe...poloha horizontální je příhodná.

Přijdou vám ilustrace příliž děsivé, nebo jsou v pořádku?
Jen co bude lepší světlo, zas se vrhnu na focení nových věcí!
Hezký den!Vrz.

Milujeme broučky (Bzz Bzz)

9. září 2013 v 15:15 | vrz |  Šití
Náš Toník se nám zamiloval do seriálu Mrňouskové. Televizi nemáme, ale na dovolené jsme ji párkrát zapli a tam jsme to objevili. Je to trochu zvláštní seriál... pro nejmenší děti, od francouzských tvůrců, ze života hmyzu. Mě osobně se tam moc líbí hlavně interiéry (starý francouzský venkov) a příroda, ve které se seriál odehrává. Samotné příběhy jsou někdy skvělé, jindy nepochopitelné, někdy trochu brutální a někdy moc roztomilé. Ale proč o tom mluvím: abych zamezila věčnému sledování na youtube, vyrobila jsem broučky na hraní...po dlouhé době něco pro naše dítě:)
Zatím čtyři bzz bzz ručně šité z filcu, dozdobené korálky a knoflíky. Šila jsem za pochodu a "dětském provozu", jsou tedy velmi jednoduché, ale Toníkovi se moc líbí a vydrží si s nimi dloouho hrát, z čehož mám velikou radost.
Vážku pouštíme z vysokého gauče, letí na zem. Zvuky dělá jako éro.
Beruška knoflíková nejčastěji leze a lochtá, zatímco včelo/voso/čmelák naráží do nosu, do čela, prostě buc a bum bác.
Z ikea máme hrací kobereček "louku", tam můžou broučci lítat z houby na pařez, nebo dělat cáky cáky v potoce.
Když jsme jeli vlakem na výlet, toník je chtěl všecky s sebou, tak jsem mu ještě rychle spíchla taštičku- domeček ve tvaru jablíčka, do kterého se bzz bzz můžou uklidit hají a vzít kamkoliv s sebou. A když už jsme venku, Toník opravdu bedlivě pozoruje všecky broučky...neustále volá bzz bzzz... mě to často dlouho trvá a pak si všimnu vážky nad rybníčkem u klokanů, much na zábradlí, housenky na cestě, nebo pavouka v křoví:-).
Ještě by to chtělo mouchu a šneka a mravence...no a pomalu se Antonín učí říkat nejen bzz bzz, ale už skoro zvládá housenka(které mimo jiné říká žába a nelze vysvětlit, že to žába není:-)), vosa a vážka.

Omlouvám se za poněkud dětské vyjadřování, ale to prostě teď k této "naučné pomůcce" patří.
Tak já jdu hrát další večerníček...samozřejmě o bzz bzz!

Jou Jou Cirkus

4. září 2013 v 10:11 | vrz |  Interiér - předělávky
Tak. Dnes to nebude ani tolik o mojí tvorbě, ale spíš Vám přiblížím tvorbu Jany Nachlingerové alias Jou Jou. Objevila jsem jí jako mnohé na fleru (http://www.fler.cz/jou-jou), plánuji něco od ní koupit, ale asi až půjdou děti do první třídy, nebo tak. Ještě jsem ve velkém pokušení pořídit dětem přístavní město, které je nepřekonatelné...( Utěšuje mě, že třeba takové duplo stojí také kolem tisícovky, ale s ruční prací a originálním nápadem...)
Tak tedy: Antonín dostal od své tety k svátku krabičku Panáčkopapír- Cirkus (na fotce). Jelikož je to vyrábění spíš pro starší děti, no pro batolata určitě ne, vzala jsem to jako že vyrobím dekoraci do dětského pokojíku.
Krabička obsahuje pytlíčky se šablonkami a barevnými papíry, figurku si musíte vystřihnout a dodekorovat dle své fantazie.
Abych řekla pravdu, po první figurce jsem toho měla dost, neboť na titěrné práce moc nemám trpělivost, ale může Vás potěšit, že lze zakoupit třeba jen jednu postavičku (třeba vodníka do koupelny?)
Díky pantíkům je figurka pohyblivá, proto může být výsledný obrázek mobilní a měnit si ho můžete dle nálady.
Rám jsme našli při procházce prahou, původně jsem ho chtěla využít právě na postavičky, ale nevejdou se tam všechny, tak vymyslím jiné využití.
Něco málo jsem ještě dokreslovala pastelkou. Určitě doporučuji jako malý dárek pro děti tak asi od desíti let.
Obsahem cirkusového panáčkopapíru je nakonec: Slon, Principál, Baletka, Klaun, Medvěd a Silák.
K vyrábění potřebujete jen lepidlo a nůžky.

Figurky plánuji umístit na upravený podklad se suchým zipem a bude z toho kreativní obrázek do pokojíku...
Až to bude, určitě Vám to tu ukážu!
Vrz.

Cedule

3. září 2013 v 15:32 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Jak jsem slíbila, tady jsou fotky smaltovaných cedulek do pokojíku...
První by měla sloužit do dětského pokojíku, ale zatím nemáme žádnou pověšenou. Využila jsem odpad ze smaltovacího procesu:)
Druhá cedulka, ideálně na dveře -či vrata. Ještě jsem vyráběla manželovi cedulku na záchod s heslem "Tlačit"...a pak cedulku na vrata pro sestru. Pokud vím, tak si ji taky ještě nepověsili...ale snad jsem ji nedělala nadarmo:)

Kdybych přímo využívala barvy, co jen nezbyly, ale co se mi nejvíce líbí a nevyráběla tak ve spěchu, určitě by to dopadlo krásně. Ha.