...výrobky, doplňky, inspirace, hračky, knihy, obrazy...

Srpen 2013

Z lesa brože Sůva

31. srpna 2013 v 21:46 | vrz |  Šití
Dalšíz broží na batůžek lesních, tentokráte sova, na přání.
K usárně se hodící. Z filcu, knoflíků, korálků a barevných nitek zas ručně s láskou šitá...
Šiju takto v ruce moc ráda, jen to vůbec nevynáší...taková maličká a trvá až do odpolední svačinky...nejen na batoh, ale třeba na oblíbený podzimní svetřík či kabátek.
Samozřejmě také patří na větev, tuší nakreslenou. Na kartičku je přicvaknutá opět pomocí brožového můstku se záklopkou proti rozepnutí a odlétnutí.

Doufám, že se bude nové majitelce se sovou dobře vycházet a procházet:)

Náplavka

29. srpna 2013 v 9:16 | vrz |  Inspirace
Byla jsem v ikea a koupila si "důchodku". Tedy takovou tu babskou tašku na kolečkách, puntíkatou...no hroznou. A proč? Každou sobotu jsou u nás na náplavce farmářské trhy s bezva zeleninou, ovocem, mošty, mlíkem, máslem...prostě vším možným a sezóním. Jen tam je děsivě moc lidí, což nemusim ani já (ale vydržim to), ale hlavně můj muž a syn. Proto jsem se rozhodla, že tam budu chodit sama, ale protože mimino v břiše roste a síťovky jsou naplněné k prasknutí a velice těžké, proto ta důchodka. No, tak jsem zvědavá, jak to půjde.
Mimochodem některé krabičky, třeba tahle na vejce, jsou prostě parádní... vydržela nám v kuchyňce na hraní skoro půl roku:) a místo vajec rumbakoule a malé míčky.

Jinak všem milovníkům trhů připomínám BEROUNSKÉ HRNČÍŘSKÉ TRHY, které se konají příští výkend (7.září). Lidí tam bude zas šíleně, ale stojí to( mě určitě) za to! Ale tašku na kolečkách nechám radši doma, jinak to bude zas šílený nákup:))

A dnes je slunečno, tak snad něco vyfotím:)

Další plkání o obyčejných věcech

26. srpna 2013 v 10:23 | vrz
Ani dnes to nevypadá na zdárné focení, ale konečně jsem se pustila do výroby kalendáře na rok 2014, jsem moc zvědavá, jak to nakonec dopadne! Budu vás napínat, ale až se vyjasní, ukážu první ilustrace...pro představu: dej mi hrášku, povozím tě na ocásku!...leží tam v oboře, nožky má nahoře, bojím se, bojím, že umře...
Tak pokračuji jen tak v plkání o věcech u nás doma...
Z šuplíčků, které mi zbyly po vyrábění kuchyňky na hraní vznikly minipoličky nad jídelní stůl.
Ráda stěny "pokrývám" vším možným, tedy zejména obrázky, ale s rámy na ně moc spokojená nejsem, až budu jednou nevědět co s penězi, půjdu na bleší trh a nakoupím rámy staré krásné...nebo alespoň pořádné dřevěné nové...
Na začátku léta jsem si v sekáči koupila jedny těhotenské šaty...ale něco jim chybělo, tak jsem ve stoklase koupila různé zelené knoflíky a obyčejně našila...
Vzhledem k počasí je teď budu nosit asi jen na doma.
Tady ještě jedna fotka té větve, no... úsporné řešení... a záclony po babičce...(a prababičce)

Různé doma blbiny

25. srpna 2013 v 15:18 | vrz |  Inspirace
Venku prší, tak nemůžu fotit novinky, neb je špatné světlo. podělím se s Vámi jen tak pro zábavu s trochou fotek, co se mi za ten rok nakupily a nedají se tak úplnně zařadit. Jak vysvitne slunko, určitě se dám do focení:)
Potřebovali jsme posunout světlo alespoň trochu nad jídelní stůl, tak jsme využili jednu z větví březových z lesa dotažených...a vánoční světýlka se po dvou letech svátečního užívání rozbila, ale bylo mi škoda je vyhazovat...petrolejky čekají na doplnění oleje a knotu...snad si někdy vzpomenu.
Manželské prostěradlo se nám protrhlo. tak jsem ho "vyspravila". Nové kupovat nebudu...časem asi přibudou další záplaty...
Babička mi upletla úžasné hnědé teploučké návleky. Konečně se blíží doba na toulání se sychravem a já je z nohou nesundám!!!

Další drobky sem dám zase příště... snad potěší či inspirují...i když nevím nevím, zda je to podnětné i pro normálního smrtelníka...???
Přeju krásný deštivý den! Hurá ven v plášťenkách!

Smalt podruhé

10. srpna 2013 v 9:37 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Jednoduše další první pokusy o smalt:)
Ty asi poputují ke švagrové:)
Jednoduché sypání prášku. Nic víc:)
Ještě jsem vyráběla cedulky na dveře, tak příště, vyfotím a ukážu:)

Kůzlátka, má děťátka, otevřete vrátka!

7. srpna 2013 v 18:22 | vrz |  Malba/ Kresba
Tak jsem se tento týden rozjela. Měla jsem spousty skic na zadání kůzlátek- nad postýlku do pokojíčku. A už je hotovo! Stačí jen zarámovat.
Formát je to velký, A1, technika kresba tuší a nenechte se zmýlit, barevné plochy jsou také tuš, ale barevná.
Pět skotačících kůzlátek v dětském pokojíčku, každé má jiné záliby. Najdeš je Andulko všechny dřív, než se ti zavřou očička a usneš?
Princezna staví kostičky, samozřejmě zámek! U sukýnky jsem myslela na na modrotisk, ale tenhle je obráceně:-)
Postýlka je obsazená zatím jen plyšovým medvědem s jedním očkem knoflíkovým. Duchny samozřejmě pruhované!
Dva jaksepatří rošťáci. Pirát se schovává za skříní...
Druhý nezbeda číhá na skříni. Kam se poděla čtvrtá ponožka? Najdeš ji?
Nad komodou plnou šuplíčků a zásuvek na všelicos visí starší fotografie celé rodinky Kozových. (Kde jsou maminka a tatínek se dozvíte, když najdete kalendář- nápověda: u skříně) A helemese, už vidím tu zatoulanou ponožku, pod košíkem!
Jedno kůzlátko trochu bolí v krku, to mu ale nebrání pěkně se houpat na koníkovi.
K vybavení pokojíčku samozřejmě patří i stolek a židličky. Výtvory mají kůzlátka pověšená na šňůrce na kolíčkách. A Andulka se podepsala! Nebo to napsala maminka?
Páté kůzlátko si postavilo bunkr z hadrů, dek a koberečků a ve světle baterky si čte napínavý příběh...
Všude po pokojíčku jsou rozmanité hračky...třeba tahací kačenka. Ale kde je ten hrozivý vlk???
Teprve domeček obchází s vyplazeným jazykem. (Nechtěla jsem ho jako hlavní motiv, aby jsem zahnala ošklivé noční můry.)
Nejradši bych byla, kdyby obrázek čas od času zastoupil čtení pohádky na dobrou noc. Tak snad se bude líbit, nejen mamince, ale hlavně Andulce a pak i Barborce:)

V případě zájmu o nakreslení pohádky mě neváhejte kontaktovat!
Vrz.

Smaltovaný kříž

7. srpna 2013 v 6:59 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Z orlických hor jsem přijela o něco moudřejší, tedy o jednu techniku, kterou je smaltování. Nejedná se o klasické smaltování, kdy je potřeba výkonná pec, zde stačí mít plíšek, smaltovací prášek (jedna tubička cca za 40 kč) a klasickou plotýnku na vypálení.
Křížky jsem vyrobila dva, jeden jako dárek pro tchýni, druhý pro svou maminku.
Technika je to rychlá, efektivní a zábavná, koho by zajímala víc, nechť napíše a já se pokusím lépe popsat pracovní postup.:-)

Z lesa brože na batůžek

6. srpna 2013 v 7:49 | vrz |  Šití
Vymyslela jsem si novou "kolekci" ručně šitých broží z filcu, korálků, knoflíků a barevných nití.
Postupně budu vyrábět nová zvířátka, houby, pařezy a další, co se do lesa hodí.
Zatím mám hotovou lišku a kance, už jsou k zakoupení v květinové čajovně. Moc příjemná práce, provozovatelná i s chlapečkem hrajícím si na dvorku...většinou stihnu jednu brož za jeden den, ale radost z nich mám, aniž bych na nich vydělávala:)

Vzadu je brož na zapínání s bezpečnostním patentem proti rozepínání, tak by vám v lese nejen z batohu spadnout neměla:)

Pokud si rozkliknete celý článek, jsou tam další fotky, ale jelikož jsou brože jednopohledové, nemají takovou "hodnotu:)".

Anděl č.2

5. srpna 2013 v 9:26 | vrz |  Malba/ Kresba
Tak se konečně mohu "pochlubit" další prací, neb mi obětavá L4( www.ctvery.blogspot.cz) umístila do fotogalerie nové snímky.
Anděl na zakázku, letící, modrý.
Letí nad městečkem, spíše noční oblohou. Technika kombinovaná. Vedle oblíbeného akrylu a starých novin jsem použila jáhly a alobal, fixu na textil, z akrylu nově stříbrnou (hvězdy) a zlatou (křídla) barvu, černou tuš a navíc tuše barevné.
Byla jsem nadšená z nového nápadu použít tuš barevnou na prokreslování detailů. Narozdíl od malování nejmenším štětečkem, kdy je práce nejen pomalá a neuvolněná, perkem se můžu jaksepatří rozmáchnout, kresba je pak daleko víc uvolněná a svižná(a zábavná).
Zatím máme obraz pověšený v obýváku, než ho předáme nové majitelce, večer "rybníčky" z alobalu krásně svítí, stejně tak zlato křídel a stříbrná hvězd, z tohoto důvodu bych ještě domalovala malinký detail- oči anděla, aby byly výraznější, když se sešeří.
Obličej anděla není výrazně veselý, spíš takový zamyšlený...což souladí s mou představou o andělu letícím nad světem...rozhodně nejsem milovníkem barokních buclatých andělíčků, ani růžolících blondýnek...
Detaily domečků jsou možná trošku naivnější, u stromů jsem měla v hlavě určitě mého oblíbeného Hundertwassera (to si možná nějaký pořádný strom namaluju:-)).
Jáhly jsou dost plastické,zvlášť při detailním pohledu, ale s odstupem se pěkně propojí se zbytkem.

Za komentáře budu vděčná:)