...výrobky, doplňky, inspirace, hračky, knihy, obrazy...

Duben 2013

Anděl na přání

14. dubna 2013 v 8:44 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Menší obraz, malovaný akrylem, s použitím starých novin a černé tuše. Nejdřív byl trochu strašidelný, v konečné fázi je to takový jarní šťastný anděl. Na druhém andělu na zakázku pracuji, ale ještě se úplně nevyklubal...
Strašidelná verze...i když na mě tolik temně nepůsobil...
Dotvořený a radostný...
Celkový obraz
Detail domečků...dveře jsou papírové...
Struktury kopce- anděla.
Téma to pro mě bylo těžké, ale na druhou stranu velká výzva, jsem ráda, že potěšil a snad se druhý anděl povede...
Přeji krásný sváteční den!

Moomins

10. dubna 2013 v 19:00 | vrz |  Inspirace
Dnes mi přišel pohled od kamarádů, kteří jsou teď ve Finsku. Na něm byl samozřejmě muminek. K vánocům jsem dostala formičky na vykrajování cukroví, a tak jsem napekla manželovi k svátku sušenky.
Tvar Muminka (čokoládové oči), Hatifnatů (modré oči) a malé Mii( nebo podle televizní adaptace Majky).U té je těžké ji nějak dotvořit, před pečením jsem ji vykreslovala nožem, ale asi jen tři, protože mi jedna zabrala dvě minuty, a to bych je nedopekla nikdy:), nakonec to ani na té fotce není tak vidět, skoro marná snaha!

Pokud neznáte knížky o skřítcích Muminech finské spisovatelky Tove Jansson, vřele doporučuji! Milovala jsem je jako malá, teď se k nim ráda vracím.

Květina na kapsu

9. dubna 2013 v 9:02 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Vždy když je někdo z nás těhotný, půjčujeme se navzájem oblečení. Na podzim mi sestra půjčila příjemnou teplou hnědou mikinu, já jí na oplátku svou těhotenskou. Po narození holčičky jsme si je zas vzájemě vrátily. Já jsem na sestřino přání na kapsu našila kytičku z plsti a korálků...Hotovo za deset minut:)
I na této fotografii mi můj malý pomocníček vlezl do záběru. Ale to myslím nevadí...

Už jsem o tomto materiálu mluvila, ale je prostě skvělý. Netřepí se, drží tvar a mají krásné barevné tóny. Teď momentálně pracuji na textilní knížce (myslím, že příští týden už Vám ji ukážu) a tady si tohoto materiálu zase moc užívám!

Také se z něj dají dělat košíčky na drobnosti, třeba do koupelny...velmi jednoduché a efektní, taky se pak do nějakého pustím!

Šašek

8. dubna 2013 v 12:33 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Ta příroda je šašek a dělá si z nás blázny, včera sněžilo, dnes je nádherný jarní den! Už jsem to s tou touhou po jaru vzdala s tím, že prostě nepřijde. A je tu! Hurá!
Kresba tuží, doplněno akvarelkami. Znova pro maminku. Z diptychu šašek a královna, což byla má maturitní práce, tohle je jen skica, originál má přez metr...Kde je mu asi konec? Škola ho zabavila pro vlastní účely:-(

Užijte si sluníčka! Vrz:)

Strom a jeho obyvatelé

7. dubna 2013 v 13:27 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Už dlouho jsem plánovala vyfotit tuto malbu, konečně jsem se k tomu dostala, vzít foťák a na návštěvě ho nezapomenout vyfotografovat. Malba akrylem na papír. Mírně jarní motiv...
Malovala jsem to už dávno, pro maminku...v roce 2008, to mi bylo 18, přede mnou maturita, svatba a děťátko... Ten čas tak hrozně rychle letí!!!
Ale ta zima ne a ne odejít! Davám jaru týden, maximálně dva!!!

Domek pro panenky přímořský

6. dubna 2013 v 10:06 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Dnes Vám představím náš další hotový domek, který jsme s manželem na půdě vyráběli pro jednu malou křesťanskou školičku (www.klublodka.blog.cz). Protože mají v názvu Loďku, snažili jsme se i domeček vyrobit v "přímořském" stylu.
Fotili jsme to večer, těsně po dodělání, těsně před předáním, proto jsou barvy trochu skreslené. Základem byla kulatá okénka, prostorná terasa a odstíny modré barvy, doplněné fialkovo- růžovou.
Zadní stěna působí možná trochu oprýskaně, ale to byl záměr. Domeček může stát i v prostoru. Ve spodním patře prý mají kluci garáž na autíčka. Domek obývají nejen panenky, ale také broučci a další dřevěná zvířátka. Doufám, že časem dostanu fotky už umístěného a zabydleného domečku.
Musím se přiznat, že jsem celkem pyšná na nápad vyrobit část střechy děravou (inspiroval mě začátek Karlíka a továrny na čokoládu, kdy Karlík ze svého podkrovního pokojíku dírou ve střeše kouká ven do zimy), takto je pro děti zábavnější, můžou jimi prostrkovat hračky, posadit je na střechu, vylézt po ní jako po žebříku(panenky,ne děti!:-).
Konkrétně tato je ještě dodekorována modrou lýkovou stužkou, aby evokovala mořské rybářské sítě.

Jen materiál není úplně vyhovující, měli jsme dost práce se spárováním, přetíráním a broušením, protože je to vlastně odpad z manželovy bývalé práce v modelářské dílně, díky tomu jsou však zadarmo a tak darovanému koni...

Teď už nám moc materiálu nezbylo, tak si na nový domeček asi počkáme...
Tak snad bude domeček k užitku a potěšení! (zvířátka jsou převážně z www.branakdetem.cz)

Barvy

5. dubna 2013 v 15:12 | vrz |  Inspirace
Mé momentálně nejoblíbenější dvě barvy, které jsem si namíchala z okrové, žluté a tmavě modré. Nejradši bych jimi natřela všechno! Ale snažím se držet na uzdě:)
Žlutá je sytá, mírně do hořčice, nebo žloutku, modrá je petrolejová, trochu do zelena...takový tmavý tyrkys. Modrou stoličku jsem záměrně natřela jen tak nedbale, aby působila trochu starší a přátelštější. Ze žluté už je teď kuchyňka na hraní...

Jaké jsou vaše oblíbené barvy?
Já modrou vždy nesnášela a teď se jí nějak nemůžu nabažit:) Zvlášť tento a tyrkysový odstín. A nebo taková ta zelenavě žlutá...
Přeji pěkný víkend!

Maringotka pro Indiána z filcu

4. dubna 2013 v 12:14 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Tak jsem si procházela Galerii a ještě jsem našla nějaké fotky té Maringotky, o které jsem už psala. Přišlo mi škoda je nevystavit, tak tady jsou:)
Zadní vnější stěna maringotky má veškeré potřebné cedule jako je poznávací značka, maximální povolená rychlost či "začátečník".
Dveřmi se dá do maringotky opravdu vstoupit (máte-li tak pět centimetrů), jen je potřeba je trošku vystužit, aby měly delší trvanlivost.
U vstupu nechybí nápis "vítejte" a na stěnách dva obrázky- králík a kuře (jak jinak, když je to bydlení Indiána- farmáře).
Pod oknem kvete tulipán, na podlaze je příjemný koberec a v krbu plápolá oheň.

Už to někdy opravdu musím dokončit! Možná dneska?...uvidíme...

Knoflíky do uší

3. dubna 2013 v 12:03 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Protože jsme marodi a jen ležíme a sípem, mám tu na ukázku další náušnice, které se prodávají v květinové čajovně. Foceno na rozšité dece (mám zatím jen dva pruhy, tak to vidím hotové tak za tři roky:)
Jarní zelená (to pro naše jaro neplatí, to by měly být bílé!)
Pomerančová s listovou.
Námořnické tričko k náušnicím vhodné!
Dřevěný kroužek s oranžovou.
Další růžový námořník.

Prodávají se tam za 50-,kč, ještě ani nevím, jaký mají úspěch, tak jsem zvědavá, jestli se k někomu dostanou:)

Nálepky

2. dubna 2013 v 9:07 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Další z dětských nálepek, které jsem vyráběla. Kočka na dětské židličce.
Z červeno- puntíkaté samolepící tapety plus trochu šedé na čumák, kreslena lihovými fixami.
Jak jste si užili Velikonoce? My měli naplánovaný velkolepý výlet a samozřejmě jsme všichni tři ochořeli, tak jen srážíme horečky a snažíme se doplňovat tekutiny...Tak to moc na slavné vyrábění nevidím...
Taky u Vás sněží? Hrůza.