...výrobky, doplňky, inspirace, hračky, knihy, obrazy...

Příšerné příběhy z Černé lodi

10. března 2013 v 7:03 | vrz |  Kniha na víkend
Je bouře. Káťa s Jonášem zůstali sami v hostinci na strašlivém útesu, otec odešel do vsi pro doktora. Najednou někdo zabuší na dveře, mladý neznámý námořník chce u nich přečkat noc. Při čekání na otce jim cizí mladík vypráví strašlivé příběhy, to mají Jonáš i Katka rádi. Jenže něco na těch příbězích je podivného. Odkud je zná? Vymyslel si je? A co příběh o Černé lodi? Kdo je vůbec ten neznámý muž a jak mohl přežít stroskotání při takové stoleté bouři?
Krásná napínavá knížka s ucelenými příběhy na pokračování, s velmi překvapivým hrozným koncem, plná dobrodružství a šílených událostí i úmrtí.
Navazuje na předešlé Příšerné příběhy strýce Monteguea(má nejoblíbenější!), na ní navazují minulý rok vydané Příšerné příběhy z temného tunelu, napsal ji Christ Priestley, krásně a poutavě ilustroval David Roberts. Vydalo nakladatelství Argo.
Pro otrlé čtenáře, asi od 12 let. My si jí četli s manželem v posteli před spaním a báli jsme se ohromě! Krásné ilustrace jsou pro mě inspirací, děsivé příběhy příjemným výstupem ze všedních starostí. Pokud máte starší děti, určitě doporučuju jako čtení, i když nevím, jestli před spaním(aby vůbec usnuli!).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama