...výrobky, doplňky, inspirace, hračky, knihy, obrazy...

Neplač muchomůrko

2. března 2013 v 7:56 | vrz |  Kniha na víkend
Malá Katka bydlí s rodiči v hájence u lesa. Tatínek má zelenou krev. Ale to má i Katka. Celé dny tráví v lese pozorováním přírody a rozprávěním s živočichy, rostlinami a houbami, které na svých toulkách potkává jako své nejlepší kamarády.
Jednou přijde na palouček, kde někdo pláče. Mochomůrka je nešťastná, že ji nikdo nemá rád. Nechce věřit Katce, která jí vysvětluje, že na palouček přišla jen kvůli ní, aby se podívala jak je krásně barevná. A že její nejoblíbenější sukénka má také červenou barvu a bílé puntíky. Nakonec Katka muchomůrce vypráví malé pohádky, aby ji rozveselila. Třeba o kůrovci, ťukání a koloběhu života i věcí.

Knížku napsala má milovaná spisovatelka a malířka Daisy Mrázková (ilustrací je v knížce dost!). Pro všechny, kteří mají rádi les.

Mám teď asi muchomůrkové období:-) Fotku jsme pořídili na Šumavě na úžasném puťáku, který jsme s manželem absolvovali hned po svatbě (ve svých devatenácti a dvaceti letech:-)). Vřele doporučuji! Jsou tam vyhrazená místa, kde si večer můžete postavit stan.

Přeju krásný, možná již konečně slunečný víkend! Vrz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama