...výrobky, doplňky, inspirace, hračky, knihy, obrazy...

Březen 2013

Knoflíky do uší- Ochutnávka zdarma

6. března 2013 v 10:11 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Moji milí! Mám tu pro vás ještě horkou a voňavou ochutnávku svých čerstvě uvařených náušnic! Nejedná se sice onic jedlého ani voňavého, ale zato velmi slušivého! Představuji Vám KNOFLÍKY DO UŠÍ (hand-painted original by Vrz).
Hnědo- oranžové ručně malované dřevěné knoflíky do uší.
Modro- přírodní dřevěné ručně malované knoflíky do uší.
Jarní šťavnaté zeleno- zelené dřevěné ručně malované knoflíky do uší.

Malováno akrylovou barvou, zalakováno eko vodou ředitelným matným bezbarvým lakem.
V galerii si můžete prohlédnout další nové přírůstky, jen musím mít trpělivost s korálky.cz, kde pořád nedoplnily zboží a já nemohu dokončit další!!!

Taky máte hned tolik inspirace když svítí sluníčko a je tak krásně jarně??? Nemůžu se dočkat, až Vám ukážu další novinky z mé pomyslné dílny. Pokud jste nedočkaví jako já, mrkněte do galerie, určitě si novinky objevíte sami! Každý den tu pro vás připravím novou jinou ochutnávku.
Díky za návštěvu! Vrz.

Veselí oškilví (aneb broží proti pláči a depresi)

5. března 2013 v 8:28 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Jste otrávení, smutní, nervózní, nešťastní, depresivní, sebedestruktivní, máte malé sebevědomí a velké obavy?
Já velmi velmi často. A nic mi na to nepomůže. V takovéto náladě jsem vymyslela zvířátka- příšerky- brože.
Hlavní myšlenkou bylo, že to budou divná, nesouměrná stvoření, u kterých skoro nepoznáte, co jsou vlastně zač. A budou barevní a veselí. Proto jsou z fima.
I když jsou oškliví a divní, někdo si je koupil a má je rád. Ikdyž jsou kříví a každou ponožku mají jinou(náš denní chleba), jsou veselí a šťastní.
Nechť jsou pro Vás rozveselením a inspirací v tom být sám se sebou smířený(tím rozhodně nechci říct že na sobě člověk nemá pracovat).
Zvířátka se prodávají v květinové čajovně (také už jsou skoro pryč), ale pokud byste měli zájem, můžu vyrobit podobné! (V galerii si můžete prohlédnout i další zvířátka)
Hodně radosti do dalších (krásných jarních) dní přeje Vrz.

Fimo šperky

5. března 2013 v 7:55 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Krásný opět slunečný den! Uvědomila jsem si, že jsem ještě vůbec nepředstavovala své šperky z fima. Už jsou skoro všecky pryč. Tedy u snad spokojených zákaznic (nebo zákazníků?). Prodávám je v květinové čajovně a už jich tam je jen pár. Teď jsem se pustila do nové kolekce, kterou si snad budete moci brzy prohlédnout tady (i v čajovně). Tak už o nich!
Náušnice jsem nejdříve vymodelovala, potom pekla(na 230 stupňů), pak lepila na komponenty a nakonec umisťovala na barevné kartičky s popisem co a jak, kdo a kde. Bílé části náušnic (opravdu) svítí, takže se hodí na koncert, do divadla, na večerní procházku a podobně. Samozřejmě se za nějaký čas vysvítí a musí se zase vystavit slunečnímu či umělému světlu. Vyráběla jsem hlavně zvířátka (ptáček a liška jsou moji oblíbení), ale i jednodušší vzory.
Například vajíčka, nebo muchomůrky. Moc jsem si užila to závěrečné balení (vymýšlení na jaké barvě náušnice nejlépe vynikne), zato naopak nepříjemná je pro mne vždy práce s lepidlem.
Nejrychleji se zapráší vždy po beruškách, ptáčcích a kočičkách, mě osobně jsou nejsympatičtější mouchy a vejce.
Díky za návštěvu! V případě zájmu mne prosím neváhejte kontaktovat! Vrz.
P.S.:všechny si můžete prohlédnout v galerii, až na šest, které jsem zapomněla vyfotit:)

Rozhodnutí

4. března 2013 v 14:22 | vrz |  O autorce (VRZ)
Milí navštěvovatelé mého blogu! Rozhodla jsem se, že tento blog bude jen a pouze čistě autorský. Co to znamená? V zásadě jde o to, že fotografie, které na tento blog umístím budou pouze mnou vyfocené. (Až na malé vyjímky, např. fotka knížky, ke které píši recenzi apod.)
To znamená, že bohužel zmizí mé milované pokojíčky. Najdete tu pak mé nápady, výrobky, inspiraci apod. Doufám, že takováto změna bude k lepšímu, donutí mě ve volném čase víc vyrábět a pracovat a fotit. Ostatně, fotky pokojíků si každý může najít sám.
Doufám, že i tak pro Vás bude blog zajímavý, bude inspirací a budete se sem rádi vracet.
Za každé komentáře budu vděčná!
Přeju Vám znovu krásné začínající jaro, hodně nové energie a nápadů!
Vrz.
Ilustrace mého rozhodnutí- stůl vyfocený při práci, vymýšlení a tvoření.

Nashledanou zimo!

4. března 2013 v 13:47 | vrz |  Inspirace
Procházela jsem starší fotky a našla poletující sníh, který ani skoro nepadal, jen se tak vznášel za oknem... Doufám, že nás už nepřekvapí a budeme si užívat konečně jaro! Nashledanou.
Jak se připravujete na jaro? Plánujete nějakou jarní výzdobu? Napište!
Krásný slunečný den! Vrz.

Neplač muchomůrko

2. března 2013 v 7:56 | vrz |  Kniha na víkend
Malá Katka bydlí s rodiči v hájence u lesa. Tatínek má zelenou krev. Ale to má i Katka. Celé dny tráví v lese pozorováním přírody a rozprávěním s živočichy, rostlinami a houbami, které na svých toulkách potkává jako své nejlepší kamarády.
Jednou přijde na palouček, kde někdo pláče. Mochomůrka je nešťastná, že ji nikdo nemá rád. Nechce věřit Katce, která jí vysvětluje, že na palouček přišla jen kvůli ní, aby se podívala jak je krásně barevná. A že její nejoblíbenější sukénka má také červenou barvu a bílé puntíky. Nakonec Katka muchomůrce vypráví malé pohádky, aby ji rozveselila. Třeba o kůrovci, ťukání a koloběhu života i věcí.

Knížku napsala má milovaná spisovatelka a malířka Daisy Mrázková (ilustrací je v knížce dost!). Pro všechny, kteří mají rádi les.

Mám teď asi muchomůrkové období:-) Fotku jsme pořídili na Šumavě na úžasném puťáku, který jsme s manželem absolvovali hned po svatbě (ve svých devatenácti a dvaceti letech:-)). Vřele doporučuji! Jsou tam vyhrazená místa, kde si večer můžete postavit stan.

Přeju krásný, možná již konečně slunečný víkend! Vrz.

Vzpomínka na léto

1. března 2013 v 10:27 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Vzpomínám teď často na léto...a taky na školu, kam jsem chodila...a už nebudu. Toto jsou obrázky, které jsem kreslila před čtyřmi lety na krajiňáku s Pedf Uk obor výtvarná výchova...
Kresba tuží...Chlápci před sámoškou... chlapec v lese...uklízečka...
Seděly jsme celé dny u potoka, máchaly si nohy, za námi se pásly ovce...takové bezstarostné bytí.