...výrobky, doplňky, inspirace, hračky, knihy, obrazy...

Březen 2013

Fixy na textil

21. března 2013 v 7:03 | vrz |  Inspirace
Do ruky se mi dostaly barvy na textil ve formě fixy. Tak jsme se na to s mou mladší sestrou vrhly. Jelikož mi Toníček vyrostl z bodýček velikosti 80, nakoupila jsem větší obyčejné barevné a pustila se do testování.
Barvy to jsou ekologické, krabička skýtá deset odstínů, prodávají ji např. v www.branakdetem.cz , po nanešení na textil je nutno obrázek zafixovat žehličkou, stojí cca 200 kč. (V článku ukazuji čtyři nakreslená bodýčka, tak si neváhejte rozkliknout celý článek.)

Červené bodyčko s lišátkem jsem slíbila své neteři, jelikož její maminka má lišky ve veliké oblibě, doufám, že to stihnu předat dřív, než malá vyroste. Kreslí se s nimi dobře, jen nesmíte čekat skvělé detaily a tenkou sytou linku.
Na šedé barvě obrázek vynikne o něco lépe, naše oblíbené houbaření a synkovo první slovo, které znázorňuje nikoli houby, nýbrž citoslovce houpání (hou- py).
Se sestrou jsme si zaké zahráli piškvorky (nevyhrál by nikdo, tak jsme jednu nechali vyhrát, aby to vypadalo líp).
A nakonec dle mého nejvydařenější obrázek. Z námětu i provedení jsem byla tak nadšená, že jsem si udělala stejné a jedno dostal i tatínek. Tak si někdy vyjdeme v dešti a žlutou barvou přivoláme sluníčko:)

Karkulka má krajkovou sukýnku

20. března 2013 v 7:14 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Pro svou sestřičku jsem ušila brož na kabát (kabelku, batoh, tričko...). Měla být v jahodové barvě. To se těžko chytá, ten dobrý odstín, proto jsem použila všemožné růžové, červené v kombinaci s dalšími. A tak vznikla Karkulka.
Obličejík jsem vyšila barevnými nitkami, sukýnku doplnila krajkou ze staré halenky. A jak jsem byla v procesu tvoření a Toníček byl zrovna plnně zaměstnán vařením v nové kuchyňce (viz níže), horkou jehlou jsem ušila ještě brož- kytičku, kdyby se náhodou Karkulka pro velkou dámu nehodila.
S růžovým knoflíčkem po babičce. Karkulka se ale moc líbila, proto květinka pomalu poputuje do květinové čajovny (viz oblíbené odkazy), snad si jí tam někdo oblíbí a odnese. Brože jsou opatřeny vysoce kvalitním "špendlíkem" s pojistkou, takže se Karkulka v lese nezatoulá (pokud to sami nebudete chtít). Tolik mě to nadchlo, že snad ušiju i vlka.

V případě zájmu se na mě neváhejte obrátit, ráda se pokusím splnit vaše přání.

Kuchyňka za minimum prostředků

19. března 2013 v 16:50 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Sežeňte si stoličku, staré šuplíčky, úchytky, štětec, akrylové barvy a vodouředitelné barvy na dřevo.
Během jednoho dne, nebo dvou večerů od osmi do půlnoci Vám z toho s trochou štěstí vznikne kuchyňka pro dítko nadšené vařením.
Kuchyňku pak zařiďte starým nádobím, co naleznete doma. Plecháček, vařečka, krabička od vajíček plněná balonkama či chrastítky ve tvaru vajec, malý hrnec s pokličkou, formičky na muffiny… co vás jen napadne. Jídlo můžete třeba ušít, nebo vymodelovat z fima, nebo moduritu… Některé suroviny se dají použít opravdové, například oříšky ve skořápkách.
P.S.: dnes u nás byl IT (né í tý) a internet konečně funguje!!! Tak tu přibude každý den spousta nového, co se mi tu za tu dlouhou dobu nashromáždilo! Jsem nadšená:-) Díky za podporu! Za komentáře jsem velmi vděčná, vždy mě moc povzbudí k další činnosti!

prosím o prominutí

14. března 2013 v 15:20 | vrz
Nefunguje nám internet, proto tu není moc nového k vidění. Doufám, že se to brzo opraví a že už budu moci brzo psát. Jako omluvu tu mám pro Vás na ukázku nový balón pletený z pedigu, obarvený barvami na dřevo. (Medvídek je z HMka)
Užijte si víkend a doporučuji pustit se do jarního úklidu a dekorování!
Díky za trpělivost! Vrz.

Mít domek se zahradou, chovat slepice, pěstovat mrkev.

11. března 2013 v 20:49 | vrz |  Pokojíčky
Často sníme o tom, kde bychom rádi žili. Že bychom mohli mít vlastní prostor k bydlení, vlastní soukromé naše místo. Vypadalo by možná takhle, jen větší a opravdové. Alespoň si sen zmenšený můžu vyrobit...
Dřevěný domek o třech poschodích, se zahrádkou, jabloněmi, rybníčkem, tajemnou půdou. Garáží či stodolou na neocenitelné krámy.
Na zahradu svítí sluníčko, vykvétají jarní květiny. Plánujeme, co všechno zasadíme na přilehlých polích. Ježek žere slimáky a další škůdce, rozhodně ne jablíčka! (Ty leží ve sklepě, částečně jako mošt, zavařeniny i jablečné víno.)
Pro všechno je u nás dost místa. Pro zvířata, pro lidi, kamarády, příbuzné, pro tvoření, pro fantazii, pro lenošení i akci.
Kohoutí kokrhání nás vzbudí v šest ráno a my vyrazíme na louku sbírat bylinky, sušit je s loňskými houbami a právě vyráchaným prádlem v potoce na půdě.

Úplně to vidím před sebou...
P.S.:zítra se chystáme na velký jarní úklid! Provětráme hlavy, provětráme byt, ať tím vyženem ze Smíchova mráz a přivoláme už definitivně jaro! Už se opravdu, ale vážně nemůžu vůbec dočkat!!! (Snad nám Toníček bude pomáhat, nebo si bude skvěle hrát, abychom něco udělali:))

Těžítko na záclonu

11. března 2013 v 7:20 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Než se nám mělo narodit první děťátko, plánovala jsem mu ušít nad postýlku závěsný kolotoč, ať se má na co koukat...a tak jsem začala šít rybičky. Jenže jsem to nějak nestihla. A tak mi zbylo tucet (i víc) rybek, pěkných, ale na nic... Když přišlo topné období, rozčilovaly nás záclony, které nechtěly držet za topením a tak unikalo starými okny spousta tepla... Pak jsem omylem narazila na ty rybky a bylo rozhodnuto.
Rybky jsou ručně šity z filcu, jsou oboustrané, jako závaží slouží knoflíky místo očí.
Na okně v dětském pokojíku se nám mimo jiné zabydleli papíroví ptáci (space4kids, snad nějaká francouzská designérka), závěsy jsou batikované na žluto. Do dětského pokojíku proč ne, na popolední spánek se pokojík promnění v tlumeně žlutý sluncem zalitý prostor, i když sluníčko moc nesvítí.
Jen nám stará krásná okna budou mněnit za nová, tak doufejme že budou podobná a lépe izolovaná...a že tu přestavbu ve zdraví přežijeme zabydlení v kuchyni.
Krásný týden přeji! Vrz.

Příšerné příběhy z Černé lodi

10. března 2013 v 7:03 | vrz |  Kniha na víkend
Je bouře. Káťa s Jonášem zůstali sami v hostinci na strašlivém útesu, otec odešel do vsi pro doktora. Najednou někdo zabuší na dveře, mladý neznámý námořník chce u nich přečkat noc. Při čekání na otce jim cizí mladík vypráví strašlivé příběhy, to mají Jonáš i Katka rádi. Jenže něco na těch příbězích je podivného. Odkud je zná? Vymyslel si je? A co příběh o Černé lodi? Kdo je vůbec ten neznámý muž a jak mohl přežít stroskotání při takové stoleté bouři?
Krásná napínavá knížka s ucelenými příběhy na pokračování, s velmi překvapivým hrozným koncem, plná dobrodružství a šílených událostí i úmrtí.
Navazuje na předešlé Příšerné příběhy strýce Monteguea(má nejoblíbenější!), na ní navazují minulý rok vydané Příšerné příběhy z temného tunelu, napsal ji Christ Priestley, krásně a poutavě ilustroval David Roberts. Vydalo nakladatelství Argo.
Pro otrlé čtenáře, asi od 12 let. My si jí četli s manželem v posteli před spaním a báli jsme se ohromě! Krásné ilustrace jsou pro mě inspirací, děsivé příběhy příjemným výstupem ze všedních starostí. Pokud máte starší děti, určitě doporučuju jako čtení, i když nevím, jestli před spaním(aby vůbec usnuli!).

Páternoster

9. března 2013 v 8:26 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
K narozeninám pro svého muže jsem vyrobila- s jeho pomocí- hru Paternoster. Kdysi na výletě s dětmi jsme hráli tuto hru, ale návod byl v Němčině, takže jsme úplně přesně nevěděli jak se hraje... Na něco málo jsem si vzpomněla, něco si domyslela. V principu je to zábavnější pexeso, můžou ho hrát čtyři lidé. Hlavně mě bavilo vymýšlet různé cestující ve výtahu.
Vše jsem uložila do krabičky od čaje, polepené tvrdým čtverečkovým papírem. Hlavní karty vyřezal muž ze dřeva. Pomalovány jsou akrylem a tuží.
Tlustá paní s nákupem, kuřačka, děvčátko s lízátkem, námořník, dvojčata, záškolák...a další a další.
Šipky vyhráváte za správný tip, pak je můžete použít k posunování výtahových okének tam, kam potřebujete...
Figurku, jedinou co je v této hře potřeba, jsem vyrobila z tvrdnoucí hmoty, alá keramická hlína, pomalovaná je lihovou fixou.
Čtenářka, spáč, stařeček...
A jaké jsou Vaše oblíbené stolní hry?
Pěkný víkend přeju! Vrz

Fotografie z venku

8. března 2013 v 7:34 | vrz |  Inspirace
Na procházky teď konečně chodíme častěji a s nadšením! Máme sice do přírody, jako je les, daleko, ale i na Petříně se dá najít jarní kytičky a nakonec i na tom Karlově mostě je hezky...jen se musí jít v dobrý čas, aby tam nebylo tolik turistů... Škoda, že Praha, ta krásná stará, je víc pro turisty než pro její obyvatele... A těch aut na krásných starých ulicích...
Jako první květinky v přírodě vedle Sněženek vyráží tato krásná žlutá poupátka. Talovín zimní. Tolik klíčků se prodere starým nánosem listů...
Jako druhou fotografii mám pro Vás hádanku. Hádejte, co mě na té fotce zaujalo, že jsem udělala ještě jednu detailnější?(Podívejte se na druhou fotku)
...
Spokojení kamarádi na stromě...
Přeju krásný začátek víkendu a užijte si přírodu!
Vrz.

Hořčicová žluť a tabulová čerň se spřátelili s dětským stolkem a židličkou

7. března 2013 v 7:04 | vrz |  Inspirace
Hořčicová, nebo taková tmavá žlutá barva je mou nejoblíbenější. A tabule a psaní křídou miluju. Tak jsem proměnila další koutek dětského pokojíku. S výsledkem jsem maximálně spokojená. A krokodýl, jako by byl k nim přikoupen později! A přitom nebyl!Tak se podívejte...
Na stolek si může kreslit křídou, ale z toho je veliký nepořádek, to bych brala spíš na dvorek či zahradu, ale určitě na černém podkladu krásně vyniknou čtvrtky- obrázky a proto slouží jako "rámeček".
Jak jsem již dříve psala, ale zopakuji to, mouchy jsou v provedení bramborového tiskátka s akrylovou černou barvou, nohy mořené listovou zelení a nábytek je zakoupen v ikea, ten nejlevnější, co šel.
(Natírala jsem po uspání synátora asi do půlnoci, ale stálo to za to! Další natřené kousky Vám ukážu zase jindy:))