...výrobky, doplňky, inspirace, hračky, knihy, obrazy...

Březen 2013

Prázdniny

29. března 2013 v 8:34 | vrz |  Inspirace
Na Velikonoce si chci užít volna, rodiny, přírody a klidu na čtení Bible a navštívení kostelů, proto si dám do úterý se psaním pauzu.
Přeji Vám krásné, požehnané, klidné a radostné svátky!
A zasejte si doma řeřichu! Alespoň do malilinkého květináčku!

Děkuji za přízeň! Vrz.

Téměř hotový strom- metr

29. března 2013 v 8:29 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Na dveře dětského pokojíku jsem na zakázku :) vytvářela strom- metr. Ještě ho nemám vyfocený hotový, tak alespoň začátek. Různá zvířátka na stromě, pod stromem. Liška, jezevec, žába, strakapoud, beruška a další...
Ještě má krátké větve a je bez listů, ve finále vypadá o dost přátelštěji. Vyroben ze samolepících tapet různých vzorů a barev.
Dokreslen lihovými fixami různé tloušťky...Můj nejmilejší...Jezevec. Toho do našeho pokojíku asi taky ztvárním, ale spíš jako obraz.

Domek s červenou střechou

28. března 2013 v 13:17 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Už na podzim jsme začali vyrábět dva domky pro panenky. A teď, v březnu, jsou konečně hotové!!!Hurá! Tento je pro naší neteř k druhým narozeninám.
Vnitřek si maminka přeje ještě vymalovat stejnou žlutou. Totožnou jsem použila i na kuchyňku a dětskou židličku.
Část zadní stěny je natřena tabulovou barvou na psaní křídou. Domek jsme vyráběli v dílničce na půdě...ale je to tak zdlouhavé a náročné v půdních podmínkách s minimem nástrojů, že si dáme delší pauzu.
Domku nechybí balkonek např. pro pěkný výhled prasátka. Toník domeček vyzkoušel, nejvíce ho baví prostrkovat zvířátka "děravou střechou".
Do focení mi kluk pořád leze, zvířátka krade z domečku, tak jsou ty fotky dosti ...náročné:)
Doufám, že se Vám a hlavně A.+B. bude líbit!

Jednou to jaro příjde! Krásné Velikonoce! Vrz

Zelené velikonoce na zelený čtvrtek

27. března 2013 v 17:28 | vrz |  Inspirace
Na velikonočních trzích jsem koupila jarní květiny a zasadila osení. Abychom měli na Zelený čtvrtek zeleno. Zasazeno a koupeno na Květnou neděli.
Sedmikrásky, kominíčci a krokusy. Doufám, že na neděli dovykvetou!
Osení překrásně vyrašilo! Kolik má síly, aby nadzdvihlo hlínu!
Jako velikonoční dekorace nám slouží plechový natahovací kohoutek. Bílý květináč je z Hostomic pod brdy, červený z vánoční kolekce ikea.
Za druhým oknem máme macešky. Není to nic, co jsem vyráběla, ale mám z toho takovou radost!!!
Jen nesmím koukat ven. Tam sněží.

Létající balón

26. března 2013 v 21:03 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Z půdy jsme snesli starou skříň. Jelikož se vešla pouze do dětského pokojíku, trochu jsem ji dodekorovala. Časem z toho vznikne člověko metr. Zatím se jen tak vznáší.
Samolepící tapety a lihová fixa. A nůžky.
V koši by asi měl být nějaký pasažér, ale zatím mě nenapadlo jaký...
A tady je vidět celý. Jen ta šmouha, co máme v objektivu je děsná! Jenže nějak není čas a energie zanést to do opravny...a taky se bojíme, kolik by to stálo.
P.S.:kde je doháje to jaro???Už nemůžu.

Nahá panenka

26. března 2013 v 8:43 | vrz |  Inspirace
Na bleším trhu jsme koupili panenku. Ne pro našeho chlapečka, ale pro mě. Možná, že už jste si všimli, že mám slabost pro staré krámy, zejména hračky. Panenka na sobě měla jen botičky, proto jsem jí dala jako ozdobu na botník a v ruce aby držela lžíci na boty. Ale mému muži strašně vadilo, že ńemá šaty. Tak ji vždy zabalil, do čepice, šály, igelitky atd. To zase rozčilovalo mě. A tak jsem se konečně rozhodla ušít šatičky.
Vzala jsem rukáv staré halenky, přeložila, sešila, přišila ramínka z modrého filcu a knoflíček přišitý tyrkysovou bavlnkou. Hotové za deset minut!
Kraječka z halenky pěkně zdobí šatečky. Možná působí trochu jako noční košilka, ale to nevadí...ani tahle fotka se mému muži nelíbí...vypadá trochu necudně.
Krásná deka na které panenka sedí je od naší kamarádky, kterou nám ušila k narození miminka- pro Toníčka.

Já koblížek, koblížek

25. března 2013 v 6:53 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Už dlouho se mi nestalo, že by mě někdo poprosil, abych mu něco nakreslila do památníčku. Tady to je. Pohádka- komix o koblížkovi. Tuto pohádku jsem také zpracovala jako svůj první animovaný film! Až najdu způsob, jak ho sem umístit, tak se Vám pochlubím! Jinak na fotce to tolik není k přečtení, tak Vám pod fotografii napíšu vysvětlivky.
Upečený, aby vychladl, hop z okna, do světa.
Králík, kutálení, kočka, kutálení.
Štika, plesk!
Mravenci mravenci mravenci, koblížek koblížek.
Liška, povídej chudáčku! Konec.

Pokud to není z obrázků vidět, záměr byl aby si ho mravenci nevšímali a koblížek osaměl, pak našel spřízněnou duši v lišce...a ta ho spolkla.

Ty můj broučku

24. března 2013 v 7:27 | vrz |  Inspirace
Minulou neděli jsme byli na petříně. Bylo krásně! Pro tu příležitost jsem dotvořila Toníčkovi čepičku, kterou nám háčkovala kamarádka...
Brouček je z filcu hnědé a zelené barvy, ozdoben korálky, našit nití v khaki barvě.
Podle mě mu moc sluší. (Kdyby jste se divili, co to má pod krkem, tak je to kapuca...poprvé ťapal sám a spadl nám do louže po hlavě. Tak abychom nemuseli hned domů, otočili jsme mu svetr, aby neměl mokro pod krkem :)nachlazení se kupodivu nedostavilo!-má asi tuhý kořínek:))

I am the walrus

23. března 2013 v 6:34 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Já jsem mrož. Menší obraz. Malováno akrylem na překližce. Pro struktury využity staré noviny a říční písek (z berounky). Zdobí bývalý pokojíček mé druhé sestry.
P.S.: s knížkami na víkend si dám chvíli pauzu, mám tady spousty jiných věcí:-)
P.P.S.: Zítra se pod Národním divadlem uskuteční DIZAJNMÁRKET! Velice, velice doporučuji! Navštívila jsem ho již dvakrát, jen zítra to bohužel nestihnu. Spousta českých tvůrců, úžasné nápady a zboží! ve dvanáct představení od Buchet a Loutek, v sedm koncert Please the trees:)

Obložený krajíc do kuchyňky

22. března 2013 v 7:06 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Nakoupila jsem si za peníze vydělané vyráběním další materiál. Spousty plstě- tedy filcu, formát A4. Do naší malé kuchyňky bylo potřeba vyrobit nějaké suroviny na vaření, co by se dalo do šuplíčků. A tak jsem vzala jehlu, barevné nitě a nůžky a začala materiál přetvářet k obrazu svému (tedy ne že bych vypadala jako mrkev, to spíš to rozprsklé vajíčko).
Byl jsem mami na nákupu. Koupil jsem krajíc chleba, lístek rukoly, tři kolečka mrkve a jedno vajíčko. Ale to mi spadlo na zem. Co s tím???
Přece obložený chlebík k večeři! Zamíchat, naaranžovat na krajíc a dobrou chuť!

Ještě plánuji spousty dalších ingrediencí, protože to je velmi jednoduché, rychlé, efektní a náš malý gurmán má velkou radost!

Zapiš si do diáře nákupní seznam: rajčata, těstoviny- mašličky, ředkvičky, banán, jablíčko, okurku, dortík, koblihu, pytlík mouky, skleničku medu, papriku, sůl a pepř, čajový sáček mátový...