...výrobky, doplňky, inspirace, hračky, knihy, obrazy...

Únor 2013

Pět lišek v lese

15. února 2013 v 10:38 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Obrázek, který jsem vyšila z filcu. Liška- tvor, lišky-houby. Podzimní krajina. Až opadá listí z dubu. Ptačí stopy. Pařez. Posed na polích. Smrk. Mech. Obrázek, na který si můžete sáhnout. Měkký, s korálkem místo nosu. Můžete ho číst rukama. Tam je lístek, tam žebřík...

Kdyby náhodou měl někdo zájem o podobnou věc, dejte vědět! Je to asi zvláštní, ale už se těším na podzim...( Ale na jaro a léto taky! Jen ta zima mi nějak nesedí, stačil by mi prosinec.)

Švankmajer- vzpomínka na výstavu ve fotografiích

14. února 2013 v 18:37 | vrz |  Inspirace
Třetího února končila výstava Jana Švankmajera v Domě u kamenného zvonu. Stihli jsme ji jen tak tak! Pro ty, kdo se na ní nedostali a je jim to trochu líto tu mám pár fotografií! Moc ráda bych shlédla jeho film Něco z Alenky!(celý článek si pak případně rozklikněte)
Na výstavě jsme měli ročního rošťáka(a rok a půl starou rošťandu), tak jsme neměli úplně prostor pro důkladné nasání výstavy, ale toto je, myslím, z filmu Něco z Alenky.
Ten domeček je mimochodem překrásný! V něm bych ráda bydlela!

Nové šité hračky jsou tu!

14. února 2013 v 8:11 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Včera jsem odeslala do světa čtyři nová textilní zvířata. Doufám, že se u nových rodičů budou mít pěkně!
Psovi s Kočkou se narodila Myš. Trochu divné? Rodiče mají ruce z prádelní šňůry, myšátko má končetiny z barevných tkaniček. Myš potěší zejména malá děťátka, tkaničky se můžou šmrdlat, korálky cucat...(Myška je jako dárek- překvapení, doufám, že se bude líbit! Toník ji vůbec nechtěl pustit:))
Králíček putoval k novorozenému děvčátku. Také tkaničkový a šmrdlací.
Zabydlel se v krásném košíku. Koš starý nalezený, kolečka od tchána přez koleno a textilní ozdoby s mantinelem od maminky-babičky.

Pokud byste měli zájem o podobné zvířátko, neváhejte mě kontaktovat!

Komoda-přebalovák-poličky v 1!

12. února 2013 v 9:44 | vrz |  Inspirace
Přeji Vám pěkný den! Dnes Vám představím náš "patent" na přebalování, ukládání oblečení, cestovní postýlky, plen...
Z nouze jsem ho vymyslela. Tady máte návod: kupte, nebo sežeňte komodu se šuplíky na oblečení. Nechte si vyrobit přebalovací desku, která má šířku komody a hloubku potřebnou na přebalování(např. jako nafukovací přebalovací podložka). Dozadu pak už potřebujete jen dvě poličky- stabilní samostojnou miniknihovničku, která podloží přebalovák.

Zatím v první poličce máme plenky atd. a ve spodní se akorád vejde cestovní postýlka, takže je hned po ruce ale přitom není vidět!

Až přebalovák nebude potřeba, deska se jednoduše sundá a pak máte samostatnou komodu a hodící se poličky na hračky, knížky, nebo krabice se vším možným.
Komodu jsem dozdobila vlastnoručně vyrobenou nálepkou- muchomůrkou, aby ladila ke knihovničce. A plastové knopky vyměnila za krásné keramické puntíkované (http://www.fler.cz/zbozi?uid=107793), které jsem si koupila za vánoční peníze:)

Loďky kam plujete?

11. února 2013 v 8:55 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Mravenec na lodičce z kůry. Orangutani na parníku. Chameleon na plachetnici. Sloni na pramici. Medvěd panda ve starém kastrolu. V dáli nosorožec.
Sloni dostříkli až do druhého obrázku. Na kočky. Ještě, že mají deštník. Dále tu máme dvě zebry v bárce se záchranným kruhem. Vysmáté myši, šlapací loď s žirafami a papírovou loďku s ptáčky.
Žirafa z předchozího obrázku se vesele baví s fretkami a tapírem. Medvědice s mládětem táhnou na provaze s vlaječkami spokojené prase, které si na svou vanu naškrábalo "ve vaně je blaze". Jaká loďka zakotvila u majáku? A kam dál vede provaz s vlaječkami?
Vede na palubu začouzeného zaoceánského parníku, který obývá starý krokodýl. Na lahvi od vína dobrodružně cestuje lemur kata. V dálce a kouřem zamořeném ovzduší pluje černý panter, také můžeme vidět kozla na nafukovacím člunu (nezdá se z kouře příliž nadšen). Na další plachetnici pluje jezevec (raději se otočil). Kam až doletí kouř z parníku?
Kouř se pomalu ztrácí. Z vody se zvedá pruhovaný maják. Na kajaku pluje vačice se svými mláďaty. Za nimi se nechává vlnami unášet liška a lev. Poslední cestující jsou žížaly plující v květináči se stromem...

Pět na sebe navazujících obrázků (nejen) do dětského pokojíku. Kresba tuží, malba akvarelem, prvky koláže (maják, některé loďky). S dětmi můžete cvičit hledání zvířátek, poznávání některých druhů lodí, nebo třeba procvičovat barvy. A nebo se jen občas podívat...

Pokud byste měli někdo zájem o něco podobného, neváhejte mě kontaktovat!

Flipbook

9. února 2013 v 10:09 | vrz |  Kniha na víkend
Abyste si přečetli tuto knížku, nemusíte umět číst. Musíte mít jen šikovné prsty a bystrý zrak.
Flipbook na motivy knihy Modrý tygr od Terezy Horváthové, ilustrace od Juraje Horvátha.
Vřele doporučuji zkusit si flipbook s dětma vyrobit!

Flipbook se vytváří pomocí jednoduché výtvarné "skoro-animační" techniky. Příklad: do bločku se list po listu rozkreslí pohyb postavy. Rychlým listováním v bločku se postava "rozpohybuje". Pomocí Flipbooku se dá nakreslit libovolná akce- ať už v barvě či jen tužkou a jeho tvorba může zabrat od 10ti minut po 10 hodin (i dní). Nejdůležitější je dobrý nápad, výtvarné cítění a trpělivost.

Pro představu tu máte pár odkazů:
Vymakanější:


Úplně jednoduchý:


Pokud se do toho pustíte, přeju hodně zábavy!

Kufřík puntíkatý

8. února 2013 v 9:11 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Jak jsem vám už jednou slíbila, tady je ten kufřík, který jsem Toníkovi dala k vánocům.
Koupený v papírnictví za rohem za 215kč, polepen červeno-puntíkatou tapetou ve tvaru autíčka (cca 15kč).

Toníkova oblíbená "hračka". Vykládat a zandavat autíčka do zblbnutí, nebo si sednout či stoupnout na zavřený kufřík. Jsem zvědavá, jak dlouho vydrží!:)

Postýlka z blešího trhu

7. února 2013 v 7:06 | vrz |  Inspirace
Na bleším trhu se opravdu dají sehnat skvosty! Například tato krásná postýlka na kolečkách, kterou jsme koupili za 100kč!
Vždy do ní naskládám různá lesní zvířátka. Medvěd má na hlavě čepici, kterou pletla prababička. Vypadají v postýlce spokojeně?
Realita je ale taková, že náš synáček přileze k postýlce, nejprve sundá medvědovi zmiňovanou čapku a pak postupně vyhází všechna další zvířata... To vše během mrknutí mého oka. :)

Slone svezeš mě na svých velkých zádech?

6. února 2013 v 9:07 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Slona jsem malovala už docela dávno, jako dárek jedněm milým novomanželům. Znovu jsem použila staré noviny a akryl. Tuto techniku jsem se naučila na kurzech akademické malířky Martiny Fojtů, kam jsem docházela asi tři-čtyři roky. Připravovala mě také na přijímací zkoušky na žižkárnu, výtvarné gymnázium i PedFUK obor výtvarná výchova. Moc jí děkuji za trpělivost, ochotu i úžasnou inspiraci a nápady! (Pokud byste měli zájem, v Černošicích pořád pořádá své kurzy, jak pro dospělé, tak pro děti.)

Pokud by měl někdo znova zájem o nějaký obraz či něco jiného z mé tvorby, neváhejte mě kontaktovat!:)

Dům pro děti

6. února 2013 v 8:57 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Vítám všechny na svém blogu! Do dětského pokoje nám 23.12. přibyl domek pro děti. Vyrobil ho dědeček-truhlář, dotvořili jsme ho pak my.
Nechtěli jsme žádnou perníkovou chaloupku, ani hrad, ani garáž...spíš lesní domeček. Působí trochu jako bouda pro psa? nebo kadibudka? Jak vám to přijde?:)
Okýnka, okolo dveří i do domečku jsme použili tabulovou barvu. Až budou děti větší, klidně si můžou domeček překreslit- třeba na tu perníkovou chaloupku(namalovat perníková okýnka), nebo nakreslí lebku se skříženými hnáty a bude to pirátská pevnost. Vedle dveří je místo na napsání čísla popisného křídou, uvnitř je vedle velké tabule i místo na nakreslení hodin, nebo malého obrázku.
Střecha je ze starého povlaku na peřinu (aby se děti nebouchali do hlavy, když jsou větší a stoupnou si a navíc se dá vyprat). V domečku jsou malé poličky, kde můžou být nějaké hračky, nebo může sloužit jako dráha pro autíčka.

Jinak z venčí lezou mravenci, uvnitř mouchy(znovu bramborové tiskátko).

Toník i jiné děti mají domeček dost v oblibě, nejvíc je zatím baví dělat kuk z okýnek a dveří, jiný do domečku uloží spinkat panenku.

Dveře se přimontují, až budou děti tak velké, že si neskřípnou prsty. Až doslouží matrace z malé postýlky, akorád se vejde do domečku, tak si tam děti budou moct třeba i pospat.:)