...výrobky, doplňky, inspirace, hračky, knihy, obrazy...

Únor 2013

Maringotka pro Indiána z filcu

27. února 2013 v 8:26 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Ráda bych Vám dnes ukázala jednu z dalších věcí, které mám rozpracované! Jak možná víte, máme domeček pro panenky jako farmu zvířat. Přemýšlela jsem, jaké zvířátko bych ušila, abych doplnila dřevěné řady a pak mě to napadlo. Ne zvíře! Ale maringotku pro zatím jediného člověcího (dřevěného) obyvatele farmy- Indiána(koupeného v levných knihách za 29kč). Někdy si přece potřebuje odpočinout od svých stád a vyjet si v traktoru na výlet!
Ještě není maringotka úplně hotová, čeká na dřevěná kolečka atd., tak Vám ji zatím ukážu jen zevnitř. Šitá z tužšího filcu různých barev, ručně. Starala jsem se, aby měl Indián veškeré pohodlí, které se ovšem hodí do maringotky. Proto nechybí kamna s věčně planoucím ohněm, měkký koberec, nebo tulipán pod oknem. S sebou má uvnitř dřevěného pejska (www.branakdetem.cz). Co na fotce není ještě vidět jsou dva obrázky na stěně (jeden s kuřátkem, druhý s králíkem a mrkví), nebo cedule u dveří s nápisem VÍTEJTE.
Až bude hotová i z venčí, uvidíte i maximální povolenou rychlost, poznávací značku, cedulku začátečník, konev na vodu, otevírací dveře i připojení na textilní traktůrek z Ikea.
Děkuji za návštěvu! Jaro už se blíží! Vrz.

Nekonečno čtverečků látky

26. února 2013 v 15:09 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Mám vymyšlený a rozpracovaný velký projekt,který mě snad naučí trochu šít na stroji.(Pocvičí jemnou motoriku nohy na pedálu, navlékání nití apod.)
Budu muset sešít nekonečno (tedy 360, ale to je pro mě dost podobné, jako kdyby jich bylo nekonečno) čtverců různých barev, ze starých látek a oblečení. Nakonec by z toho měla být deka-přehoz přez postel. Nejdřív jsme čtverce se sestrou stříhaly (dva dny), pak jsme je celý večer skládaly do pěkného obrazce (okraje červené, vnitřek do modra), což byl nadlidský úkol, vzhledem k počtu čtverců, pak po řadách po patnácti skládaly na sebe a pokládaly na okno...
Teď mě čeká na stroji veritas sešít nejprve všecky řady po patnácti a pak k sobě. Nakonec bych je ráda našila na deku jako podklad a nějak začistila okraje. Jestli máte nějaké zkušenosti a rady, sem s nimi!

Manžel tvrdí, že to budu mít hotové za rok...já doufám že snad i dřív...doufejmě, že to nezkončí někde v nekonečnu...
Až budu mít hotovo, určitě se Vám pochlubím! Kolik mi dáváte Vy?:-) Díky za návštěvu! Vrz.

Potkaní Agáta na zrcadle

26. února 2013 v 7:04 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Znáte večerníček Pozor bonbon? Pamatujete si na mlsnou myš Agátu? Právě na tu jsem myslela, když jsem sestře k narozeninám vyráběla potkana (její oblíben zvíře).
Výchozí pro mě byl materiál: ovčí rouno. Nejdříve jsem plstila z bílého, pak použila zejména růžovou, ale i žlutou a červenou. V pozadí můžete vidět tabulku na psaní křídou, zakoupenou v anglické sezóně(http://www.anglickasezona.cz/).
Ocásek má dlouhý pruhovaný. Zrcadlová skřínka je kdysi koupená v Tranquillo(http://www.tranquillo.cz/), velmi jí sestře závidím a zároveň přeju, krásně vynikne na červeně namalované zdi. Hračka do postýlky či kamkoliv, nejen pro malé děti.

Podkolenkáč číslo dvě a tři

24. února 2013 v 7:34 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Milí navštěvovatelé a čtenáři, představuji Vám tímto druhého a třetího Ponožkáče (tak jim říká moje milá malá neteř).
Tentokrát laděný do zeleno-modré barvy, s doplňkovou hnědou. Modrou kytičkovou látku jsem sehnala v podobě halenky za 15kč, zelené uši prozměnu ze "saténového" županu. Místo knoflíků má fialové rolničky. Děkuji za dodatečně pořízené foto majitelce!
Druhý je laděn prozměnu do červeno-oranžové. Na botičkách má korálky( co nejpevněji přišité), které měl nejradši můj odborný poradce a testovací pracovník (můj synáček).
Pokud máte někdo zájem, určitě napište. Také jsem vděčná za všechny vaše komentáře. Hezkou neděli! Vrz.

Šmalcovo pexeso

23. února 2013 v 10:09 | vrz |  Kniha na víkend
Krásný sněžný den! V rubrice Kniha na víkend Vám dnes představím neknihu. I když s knihou má něco společného... Papír, písmena, ilustrace...listování, nakladatelství Baobab.
Jedná se o Šmalcovu Abecedu v krabičce- Baobabí maxipexeso 7x7. Pro představu tu mám ještě jednu fotku:
Děti si mohou skvěle procvičovat písmenka a nejen ony i slovní zásobu. Podívejte se na první obrázek. Napadne Vás A jako ananas? A co třeba aktovka? Artista? U druhého obrázku jsem vymyslela pouze bagr a brázda...až jsme nakonec přišli na babičku! A je určitě možné, že nám něco uniklo. Má babička brýle? Další obrázek už si pojmenujte sami...

Podkolenkáč číslo jedna

22. února 2013 v 8:28 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Milé čtenářky, milí čtenáři! Ráda bych Vám dnes ukázala svého prvního Podkolenkáče. Už jsou na světě tři, další vám ukážu zase někdy příště! Tak tady je...
Ušila jsem ho našemu chlapečkovi, ještě když jsem ho "nosila pod srdcem". Proč máš tak dlooouhé ruce? To abych je mohl zavazovat do uzlíků, tak se pověsit třeba na kočárek, nebo nad postýlku!

Ušitý je ze starých manžestráků, sekáčové divné červené sukně za 15kč, z bílého roztrhlého bodyčka ale hlavně z oblíbené podkolenky, která ztratila dvojče. Doplněn je korálky, oči má z mých nejmilejších knoflíků. Také má ocásek, ve kterém je zašitá rolnička.

Takové a podobné potvůrky prodávám za 300(šiji na přání), šila jsem je v ruce asi tak pět hodin(čistého času), ale teď pomalu začínám využívat i šicí stroj.

Focen na zachráněné vojenské bedně.

Noemova archa

21. února 2013 v 9:40 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Tři okýnka do archy. Pohled na zvířata v lodi. Série tří menších obrazů. Malba akrylem na překližku, někde použitý písek.

Snaha o pomalost

20. února 2013 v 9:45 | vrz
Myslím, že problémem 21. století je, že chceme stihnout tisíce věcí, své děti naučit nezměrné množství dovedností, že chceme mít o všem přehled, co se kde kdy stalo, co se kde stane, co všechno potřebujeme sehnat a koupit, udržujeme kontakty virtuálně se stovkami přátel, děti tráví svůj volný čas na počítači a když si mají sami hrát, tak je to často nebaví, jsou znuděné a otrávené.
Znovu si říkám, jak je důležité dělat si čas na svou rodinu, rodiče, děti... mít čas strávit celý den v přírodě, sejít se společně u stolu, večer si povídat a ne jen zírat na televizi, ať už běží cokoli zajímavého. Žít obyčejný, pomalý život (zajímavě toto téma spracoval Nový prostor).

Myslím, že by tato fotografie mohla dobře ilustrovat to, co jsem měla na mysli. Hříbky za naším oknem v hlavním městě...

Sama s tím mám taky problém. Tak jdu uvařit nějaký oběd:)...a s tou přírodou...už se nemůžu dočkat jara! Co vy?

Domek, nebo polštář?

19. února 2013 v 9:16 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Moje první práce na šicím stroji. Velice jednoduché, ale i vítané. Zvlášť na dětské válendě (ta na fotce není). Polštářů není nikdy dost!
Malý a velký domeček. Žlutá látka je starý batikovaný ubrus, zelená je také obatikovaná"dřevěná" látka z ikea, výplň duté vlákno.
Kufr po babičce, medvídek z Křivoklátu, mravenci na podsedáku z akrylu, nanášené bramborovým tiskátkem.
Na fotce také vidíte část staré krásné skříňě, kterou jsme ulovili na půdě:-). Po šicím stroji nejlepší úlovek! (Prohledejte také půdu!)

Adam a koleno

16. února 2013 v 8:46 | vrz |  Kniha na víkend
Dnes bych vám ráda doporučila knížečku Dagmar Urbánkové: Adam a koleno.
Adam si rozbije koleno. Pod natrženými kalhotami je určitě hotová spoušť, chvíli váhá, ale nakonec přece jen nahlédne. Ale co to tam vidí? Vždyť tam bydlí nějaká babička! A zrovna vstává z postele. Adama koleno zavede do světa hrnců, kvedlaček, kolínkové polévky, sušených hub na šňůře, pomerančového porcelánu, umyvadel z mýdla, dlaždicové podlahy z listů, křivě ušitých záclon, ale hlavně pozná jednu milou starou paní. A jak to dopadne s rozbitým kolenem? To už se dozvíte v knížce!

Vydalo mé oblíbené nakladatelství Baobab.(http://www.baobab-books.net/knihy)