...výrobky, doplňky, inspirace, hračky, knihy, obrazy...

Leden 2013

Liška na odpočinek

24. ledna 2013 v 10:30 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Hned jak přijde podzim, vždy jsme nějak víc rádi doma v teple. Najednou víc užijeme plédy, deky, koberce a v neposlední řadě i polštáře! Pěkně se zachumlat a číst si knihu...

Proto vznikla i naše liška. Ušitá z teplého příjemného svetru, doplněná na ouškách kraječkou ze staré halenky. Recyklace nepotřebného materiálu se pomalu stává mojí vášní!


Máte také svůj starý milovaný ale nenositelný svetr, kterého vám je líto jen tak vyhodit?

O červené karkulce

24. ledna 2013 v 10:17 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Byla jednou jedna holčička, která nosila jen červenou karkulku. Nevíte co to je karkulka? Taková kapucka/čepeček/kabátek... No a tak jí začali říkat Červená Karkulka...

K našemu bytu připojili nový pokoj! Zařizujeme v něm pokojík našemu Toníkovi. Nad postýlkou se zabydlela Červená Karkulka (v červené karkulce). Právě na kraji temného lesa potkala velkého vlka. Z koutku tlamy mu stéká slina. Ale najdete tu i mírumilovné zajíce na polích, ospalou sovu, pracovité mravence, hladového strakapouda i mladé srnce. Na kopci za domem se pasou ovečky, na polích dozrává řepa...


Ráda vám namaluji tu vaší pohádku pro toho vašeho drobečka! Stačí napsat komentář a domluvíme se!

Technika je kresba tuží, domalovaná akvarelem a navíc prvky koláže.

Změněný šicí stroj

22. ledna 2013 v 19:35 | vrz |  Inspirace
Na půdě jsme našli starý, překrásný šicí stroj. Nadšeně jsme si ho přestěhovali domů. Když jsme ho oprášili a vydrhli, zjistili jsme, že vrchní deska je v dosti špatném stavu. Nakonec jsme se rozhodli objednat si u mého tchána- (tatínka-dědečka) novou dubovou desku (je truhlářem, to je skvělé mít ho v rodině!). Šuplíček na špulky nití jsme odloupli a přidali k nové desce. Stolek je skvěle stabilní a na pohled nádherný!

Změna je to veliká, ted´ nám slouží jako pracovní stůl, ale je to opravdu skvělé!

Přikládám fotku našeho ponožkáče,který se opírá o spodek stolku, je to lepší fotka, tak alespoň uvidíte lepší detail!


Tady se můžete podívat, jak to ve finále vypadá!


Už aby přišlo jaro! Tuto změnu již velmi dychtivě vyhlížím! Pak snad bude dostatek světla na focení, tak tu nebudou jen tak mizerné fotky.:-)

Báseň Ach...

19. ledna 2013 v 20:58 | vrz
Není růže bez trní.

Není jara bez zimy.
Není zdraví bez rýmy.

Není lásky bez hádky.
Není krásy bez skládky.

Není malin bez červů.
Není klidu bez nervů.

Tak už to prostě je. Smiřme se. Mimochodem kdyby nebyly růže s trním, nebyla by ani pohádka o šípkové růžence, tedy těžko by se o růži bez trnů mohla píchnout a to by byla asi dosti nudná pohádka : "Byla jedna princezna, která se měla v den svých 18. narozenin píchnout o trn. Jenže se nepíchla, protože růže nemají trny. Proto neusnula na sto let, ale také ji ani nehledal a nezachraňoval krásný princ. Konec."

Pokud vás zajímá pohádka Šípkové Růženky překrásně vyšité knížce od Evy Volfové, která vyšla v krabičce 12 nejmenších pohádek od Baobabu.

-O domečku pro panenky, neboli farmě zvířat

19. ledna 2013 v 20:54 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Zdravím vás ojedinělí navštěvovatelé mého blogu!
Konečně jsem se dostala k nějakému tomu psaní.

Dnes Vám představím Domeček pro panenky, který jsme s manželem vyrobili pro svého ani ne ročního synáčka.

Začalo to na našem prvním velkém výletě v lese. Vždy,když jsme někde venku, sbírám všemožné přírodniny, nejčastěji tedy březové větve (ale i šišky, kaštany, listí, mech, kameny...). Se svým nabytým bohatstvím se vracím k nám do čtvrtého patra starého činžáku. Manžel je vždy nadšen, neboť většinou přírodniny skončí v koutě u kamen, kde mají opravdu účelné využití.

Tentokrát mě však osvítila myšlenka využít větvičky k nějaké (zatím neurčité) stavbě, kde by se využily a zároveň byly vzpomínkou na první lesní výlet našeho děťátka.

Větvičky, některé zbavené kůry, některé v přírodním stavu jsme použili na část střechy.

Druhá část střechy je ušitá z plsti a starých látek, má okno, které se dá otevírat a zapnout na knoflíky.


Také jsem ušila zahrádku s rybníčkem.
Ve farmě bydlí dřevěná zvířátka, některá od řezbáře, některá z obchůdku Brána k dětem.
Jsem moc ráda, že jsme se do toho pustili! Ted pracujeme na dalších dvou domečkách, jeden poputuje k sestřenici, druhý do mateřské školky.:)

Králíček v nebi

18. ledna 2013 v 9:37 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Toto je jediný obraz, který nám visí doma. Tedy až na Karkulku nad dětskou postýlkou. Kovářova kobyla...:)

Králíček v nebi!

Mimochodem vřele doporučuji knížku: Martin Kepka: Radostné bezdomovectví Krlíčka a jeho přátel. Vydal Kalich 2012.
"Kuře leželo s krlíčkem na starých novinách ve stínu, mělo hlavu na jeho měkkém bříšku a společně pozorovali čmeláka, který přilákán jasnými barvami přistál na prázdné plechovce a nožičky se mu přilepily ke kašovité hmotě na jejím okraji. Marně se snažil vzlétnout." doufám, že vás to navnadilo!

Návod na vynikající mrkvovou polévku: Svazek mrkve nakrájejte, vařte v osolené vodě, až je měkká, přidejte hrníček mléka. Dosolte. Rozmixujte polévku. Podávejte se zakysanou smetanou, nebo bílým jogurtem. Kdo má rád ostřejší, může posypat pálivou paprikou, chilli, nebo kari! Dobrou chuť!

Stolička puntíkatá

18. ledna 2013 v 9:17 | vrz |  Inspirace
Tak je tady! Stolička pro našeho Toníčka.


Až bude jaro, tak bude sloužit jako stupátko v koupelně, aby se umyly ruce od hlíny, zatím jako sedátko při nazouvání ťapek.
Vyrobil jí truhlář, dotvořila jsem jí pomocí plstěných koleček, která se lepí pod nábytek. Teď z ní jen tak nesklouzne a ještě je puntíkatá jak slunéčko sedmitečné.