...výrobky, doplňky, inspirace, hračky, knihy, obrazy...

Leden 2013

Medvídek na čtení

31. ledna 2013 v 9:49 | vrz |  Kniha na víkend
Normálně by se kniha na víkend objevila až o víkendu, ale takové krásné téma týdne mě inspirovalo k napsání článku o něco dříve (jinak o víkendu se můžete těšit na jinou knížku!)

Plyšový medvídek patří do postele. Já se přiznám že v posteli už medvědy nemám dávno. Medvěda či jiného plyšáka u mě nahradily knihy. Protože jen večer, když dítě spí, je opravdu klid na čtení. To si vždy vylezu na "pec"(jelikož máme vysoké stropy, nechali jsme si v kuchyni od našeho truhláře dědečka vyrobit patro na spaní a je tu teplo jak na peci). Mazlím se s knížkou, ikdyž ne doslova. A může být třeba i o medvědovi.
Když se medvěd jednoho dne probudí ze zimního spánku, nevěří vlastním očím: místo lesa stojí uprostřed gigantické továrny. Než se stačí rozkoukat, už je u něho mistr a uhání ho, aby se dal do práce...

Americká satira pro děti a rodiče, do časů hospodářské krize.

Knihu ilustroval sám autor Frank Tashlin, působí trošku jako omalovánky, tak si jí můžete i vybarvit! Ale s citem...

Svatební momentka

31. ledna 2013 v 9:32 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
"Oblíbená zvířata jsou u nás slepice a tučňák." Tak znělo přibližné zadání pro další obraz.
Nakonec z toho vznikl Svatební portrét. Samozřejmě oválný formát. Teď visí samozřejmě nad manželskou postelí (jako za našich babiček- prababiček).

Vedle akrylu (nový zlatý akryl jsem si pořídila speciálně na tento rám!) a novin jsou zde použity jáhly (právě ty kuličky na rám). Jsou nejdřív přetřeny lakem, pak zeleným akrylem a nakonec tou zlatou barvou, takže by se do něj neměli dostat žádní moli či podobná havěť. Normálně používám písek, ale jáhly jsou na rám krásně dekorativní, což by s pískem tolik nešlo.

Přejeme hodně štěstí na společné cestě životem...:-)

Tabule

30. ledna 2013 v 9:22 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Fotka ne příliž šťastná, foceno někdy v listopadu, lepší by to bylo na barevné zdi, ale snad je z toho něco vidět.

Tabule na psaní křídou se slepicema. Na odkládání kříd a lapání křídového prášku je tu 100% přírodní lesní březová větev:).

Ráda vám vyrobím tu vaší tabuli! Na psaní poznámek, nákupů, receptů, vzkazů... co vás napadne!

Vzpomínka

29. ledna 2013 v 12:39 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Dnes se jdu podívat na novorozeňátko.

Pamatuju si, měla jsem rozhovor s kamarádkou, která mi říkala "chudáčci matky, všichni nosí dárečky jen miminu a na chudáka matku nemyslej, to já vždy přinesu šperk mamince."

Já si myslím, že maminka má radost, že má dítě a i dárky pro miminko jsou pro ní, nicméně je to dobrý tip!

Tady mám fotku dárku, co putoval na podzim k mé kamarádce a jejímu synáčkovi.
Náušnice pro maminku jsou z mé dílničky (v sekci galerie si můžete prohlédnout další- svítící náušnice), ptáčka jsem šila ze starého oblečení, v sobě má rolničku, teď obšťastňuje chlapečka na kočárku:), bodýčko a kalhoty jsou zakoupeny v Lindexu.

Človíčci z plsti

29. ledna 2013 v 9:52 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Asi před třemi lety jsem objevila úžasný materiál!-ovčí rouno. Rozhodla jsem se vám konečně pár výrobků představit, hlavně proto, že na fotce jsou v bujné zeleni, po které se mi už děsně stýská, vyrazit do lesa a lehnout si do trávy pod stromy zelené...
Plstěná holčička, focená na zastávce Přírodní na Libuši, která už tam ani není( tedy ta lavička, vyhodili ji a měli tam postavit novou budku).
Človíček na pařezu, v lesíku na Kamíku.

Ani jedno plstěné stvoření už nemám, stratili se při stěhování...

Jinak technika je velmi jednoduchá, pícháte plstící jehlou, která má spoustu háčků, do ovčího rouna na podložce z molitanu a pomalu tak tvoříte tvar, prodávají se různé barvy- přírodní i umělé a dokonce si můžete koupit set se vším potřebným pro začátek. Nabízejí je všechny lepší výtvarné potřeby (např. Altamira pod Národní třídou).

Andulky pro Andulku

28. ledna 2013 v 9:03 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)

Dnes bych vám ráda představila Andulky pro Andulku(3:1). Je to malý obrázek, malovaný na překližkové desce. Na andulky a strom jsou použity staré noviny, malováno opět akrylem.

Obrázek je tedy hodně pestrobarevný, ale do dětského pokojíku proč ne! A andulky takové jsou:).

Pokud máte zájem, ráda vám namaluji obrázek podle vašeho přání (ale samozřejmě dle své "fantazie").

Prezident s P

27. ledna 2013 v 18:39 | vrz |  Inspirace
Netřeba slov...

Každý víkend o jedné knížce!

26. ledna 2013 v 9:35 | vrz |  Kniha na víkend
Zakládám novou rubriku: KNIHA NA VÍKEND.

Každou sobotu se tu objeví nějaká zajímavá knížka, rozhodně často i z dětské literatury, která podle mě stojí za přečtení!

Vždy tu bude alespoň krátká ukázka z knížky nebo nějaký komentář či myšlenka.

"Viděl jsem ho tam už v pondělí. Myslel jsem, že byste ho nechtěli. Opřel jsem ho tam o strom, že si ho někdo vezme.Nikdo si ho nevzal. Šel jsem dnes ze školy a medvěd tam ještě byl. Ležel kus dál ve sněhu. Už jsem ho tam nemohl nechat. Tak ho nesu domů. Má hlavu na niti. Vidíš, jaké má oči? Vidíš ty oči?"

Knížka malířky, ilustrátorky a spisovatelky Daisy Mrázkové je něžné, krásné první čtení, bohatě ilustrovaný příběh o medvídkovi, kterého našli, vyprali, sušili za kamny, přišili nové očko, dali šatečky a čapku, ale hlavně: měli ho rádi.

Nosorožče, máš na hlavě ptáčka!

24. ledna 2013 v 17:35 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Tento obraz nosorožce s ptáčkem je také trošinku recyklovaný. Na tělo- krabatou kůži nosorožce jsem použila staré noviny. Šlape po příjemném písku, který není z Afriky ale překvapivě z Berounky. Ostatně jsem ho sbírala v létě, to když zavřete oči tak si dokážete představit tu horkou Africkou savanu... ovšem teď, kdy vládnou takové mrazy, mi to tedy moc nejde. Vám ano?


Pokud máte zájem o podobný obraz, dejte vědět!

Velbloude, copak máš v hlavě piliny?!

24. ledna 2013 v 12:40 | vrz |  Mé výrobky (VRZ)
Když maluji, často používám k dosažení kýžené struktury různé materiály.

Staré noviny. Písek, přinesený od Berounky. Alobal. Piliny pozametané v dílně.

To vše obsahuje i obraz tohoto dlouhána, malovaný je akrylovými barvami, jako podklad slouží překližka.

Již má svého majitele, pokud budete mít zájem, ráda vám namaluji podobného, či úplnně jiné zvíře či námět.